Aktualności - Gmina Żukowo z największym przyrostem mieszkańców w Polsce w pierwszej połowie roku - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
4 mapy Polski/ Grafika: www.facebook.com/kartografiaekstremalna - powiększ

Gmina Żukowo z największym przyrostem mieszkańców w Polsce w pierwszej połowie roku

12 października 2021

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o liczbie ludności wg stanu na koniec czerwca 2021. Przeanalizowali je między innymi redaktorzy portalu Kartografia ekstremalna i wynika z nich, że to w gminie Żukowo, w pierwszym półroczu 2021 r. przybyło najwięcej mieszkańców, biorąc pod uwagę cały kraj!

- Tak ogromny przyrost Mieszkańców to duże wyróżnienie, taki trend wskazuje bowiem, że ludzie chcą tu mieszkać. Dla samorządu to jednak przede wszystkim ogromne wyzwanie. Przy tak dynamicznie zmieniającej się sytuacji poprzeczka ląduje bardzo wysoko, bo zapewnienie Mieszkańcom bezpieczeństwa na drogach, dostaw wody czy miejsc w szkołach to koszty idące w dziesiątki milionów złotych każdego roku- mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. - Pamiętajmy, że jeszcze 6 lat temu liczba mieszkańców naszej gminy wynosiła ok. 32 tys. Teraz to już ponad 42 tys. Liczymy na rządowe wsparcie choćby w przypadku najważniejszych spraw, takich jak choćby oświata. Tylko w tym roku otworzyliśmy nową szkołę, która kosztowała 5,7 mln zł., trwa rozbudowa szkoły w Pępowie (koszt 2,9 mln zł), a dosłownie 4 dni temu podpisałem umowę na rozbudowę kolejnej (w Borkowie), koszt: 8,2 mln zł. Gigantyczne pieniądze pochłania też infrastruktura wodno-kanalizacyjna, której przecież nie widać gołym okiem. Wraz z Rada Miejską robimy jednak wszystko, by zapewnić Mieszkańcom to, co niezbędne. Bez rządowego wsparcia przy tak dynamicznym przyroście, nie jest to proste.

W gminie Żukowo wg wspomnianych danych w pierwszym półroczu przybyło 868 mieszkańców. Drugie miejsce zajął Kraków (+830), a trzecie gmina Dopiewo pod Poznaniem (+677).

Grafika: www.facebook.com/kartografiaekstremalna


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-12)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij