Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Gmina Żukowo świętowała Dzień Niepodległości

13 listopada 2017

11 listopada br. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła w uroczystościach, w których udział wzięli mieszkańcy Gminy Żukowo wraz z przedstawicielami władz samorządowych.

Obchody Święta Niepodległości zainaugurowała msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. WNMP w Żukowie. Rozpoczęło ją uroczyste wejście sztandarów przedstawicieli lokalnych grup oraz delegacji szkół. Mszę świętą uświetnił swoim śpiewem chór mieszany „Harmonia”. Po zakończeniu uroczystości kościelnych, nastąpił przemarsz ul. Klasztorną do kościoła św. Jana Chrzciciela pod pomnik Matki Boskiej Królowej Polski. Po modlitwie i słowie byłego proboszcza parafii pw. WNMP, ks. Stanisława Gackowskiego, przemówienie wygłosił Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, który m.in. mówił. - Wypada tu przytoczyć słowa naszego Papieża św. Jana Pawła II: „Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego…pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek, a więc czy to będzie człowiek dobry, szlachetny, przyjazny, czy zły, zmaterializowany i egoista. Nowy człowiek w Polsce wygrywa pokojową bitwę o godność państwa i narodu.” Sądzę, że słowa te również dziś mają wielkie znaczenie i są wciąż aktualne. - podkreślił burmistrz.

Po słowach włodarza Gminy, delegacje władz samorządowych, kluby radnych, przedstawiciele stowarzyszeń i grup lokalnych oraz delegacje szkół, zostały zaproszone do złożenia kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Polski. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała Orkiestra Dęta "Żukowo".

Po zakończeniu części oficjalnej patriotycznych obchodów, na każdego czekał słodki poczęstunek – rogal świętomarciński. W organizację obchodów czynnie włączyli się uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wręczali oni obecnym biało-czerwone flagi. Wartę pod pomnikiem trzymali uczniowie klas mundurowych oraz harcerze z 2 DHSR im. dh L. Zadurskiego.

Oficjalne uroczystości odbyły się przed południem, a wieczorem w kościele pw. WNMP w Żukowie mieszkańcy gminy mogli posłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu ARTIS z Trójmiasta. Artyści poprowadzili słuchaczy przez największe dzieła muzyki mieszczące się w tej tematyce. Nie zabrakło wybitnych utworów naszego polskiego kompozytora Kilara. Piękny głos wokalistki idealnie komponował się z towarzyszącymi instrumentami. Całość spajała wdzięczność za naszą wolność.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-11-13 11:02:18)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-11-13 11:23:34)
Liczba odwiedzin: 912
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij