Aktualności - Duży sukces drużyny szachowej z SP nr 1 w Żukowie - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Duży sukces drużyny szachowej z SP nr 1 w Żukowie

25 października 2021

Najlepszy wynik szachowej drużyny w historii Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie ! Po wygraniu mistrzostw gminy, powiatu i półfinałów wojewódzkich drużyna udała się w podróż do Prabut, gdzie odbyły się finały 50 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.

Na turniej przyjechało 6 najlepszych drużyn z całego województwa. Szachiści  SP nr 1 w Żukowie wygrali 4 mecze i tylko 1 przegrali. W klasyfikacji końcowej zajęli fantastyczne II miejsce, zdobywając tyle samo tzw. dużych punktów meczowych co zwycięzcy- SP de La Salle z Gdańska. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dodatkowa punktacja, tzw. małych punktów, a tutaj lepsi byli mistrzowie Gdańska.

Wszyscy reprezentanci SP nr 1 Żukowo w czasie turnieju grali z maksymalnym skupieniem i dali z siebie wszystko. Wielkie brawa należą się:

Zofii Fabian – Zosia w finale zajęła I miejsce na I szachownicy (obsadzonej przez najlepszych szachistów)!

Patrycji Grobelniak – Pati w finale wygrała aż 4 partie!

Michałowi Socha – Michał wygrał ważne partie w półfinale województwa

Wiktorii Grobelniak – Wiki bardzo pomogła drużynie w mistrzostwach powiatu i półfinałach województwa, a w finałach zdobyła 3,5 pkt., grając z najlepszymi dziewczętami z innych drużyn

Dimie Haladzhy – Dima pomógł wygrać w mistrzostwach gminy, a następnie jako zawodnik rezerwowy dodawał ekipie pewności siebie i dbał o dobrą atmosferę.

Warto dodać, że żukowska drużyna była jedyną drużyną na wszystkich zawodach (także igrzyskach młodzieży i licealiadzie), w której większość stanowiły dziewczyny.

Teraz drużyna będzie przygotowywać się do udziału w Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie dziękuje Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za pomoc w transporcie.

Tekst i foto: Ryszard Wicki


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-10-25)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij