Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Delegacja z Żukowa w Chełmnie uczciła pamięć 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty

14 sierpnia 2019

W przeddzień Święta Wojska Polskiego delegacja z Żukowa wzięła udział w uroczystości odsłonięcia obelisku ku czci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty w Chełmnie. Naszą Gminę reprezentowali: Burmistrz Wojciech Kankowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie Witold Szmidtke.

- Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, organizatorom dziękujemy nie tylko za zaproszenie, ale przede wszystkim za uczczenie pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty, którego działania miały istotny wpływ na kształtowanie się naszej historii– mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w Kościele Garnizonowym, po niej nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie obelisku.

Rok 2019 jest dla 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rokiem jubileuszowym. W tym roku przypada bowiem rocznica 100-lecia powołania Pułku.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-08-14 14:01:43)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-08-14 14:04:03)
Liczba odwiedzin: 106
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij