Aktualności - Burmistrz Gminy Żukowo apeluje! - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Burmistrz Gminy Żukowo apeluje!

27 września 2017

W ostatnim czasie m.in. w miejscowościach Banino, Pępowo, Chwaszczyno, Skrzeszewo mieszkańcy oraz pracownicy Gminy Żukowo zauważyli nasilenie naruszania przez kierowców przepisów drogowych na drogach gminnych.

Prym w tym procederze wiodą przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, ignorując zakazy ograniczające wjazd pojazdom przekraczającym maksymalny dopuszczalny tonaż pojazdu, a także poruszając się i parkując 25 t ciężarówką na chodniku. Dzieje się to często na nowo wybudowanych ulicach i parkingach, które zostały wykonane za pieniądze z budżetu Gminy Żukowo. Na załączonych (przykładowych) zdjęciach widać pojazdy ciężarowe poruszające się po parkingu szkolnym - drodze wewnętrznej (koszt budowy ponad 600 000 zł) - na którym dopuszczono przejazd jedynie pojazdów o masie nieprzekraczalnej do 3,5 t.. Pzięki przekazanym od mieszkańców do tut. urzędu zdjęciom i informacjom, prowadzone są już w tych sprawach przez KPP w Kartuzach postępowania w celu nałożenia mandatów karnych.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację, Burmistrz Gminy Żukowo apeluje!

Jeśli posiadasz nagranie lub zdjęcie naruszenia przepisów drogowych w obrębie naszej gminy, zgłoś informację do urzędu a my przekażemy materiały do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Ważne jest aby do przesłanego filmu/zdjęcia z wykroczeniem drogowym dodatkowo zamieścić informację niezbędną do prowadzenia dalszych czynności:

  • datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, ulica, nr drogi)
  • dane dotyczące pojazdu (np. zdjęcie pojazdu, na którym widać czytelny numer rejestracyjny, markę)

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców. Wobec takich osób będą stosowane konsekwencje administracyjne - nałożenie mandatów oraz punktów karnych.

Materiały i informacje prosimy przekazywać na jeden z podanych adresów mail:

  •  zgloszenie@zukowo.pl
  •  sekretariat@zukowo.pl

Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-09-27)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij