Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Budowa chodnika w Borkowie – spotkanie przedstawicieli samorządów

5 lipca 2018

Z inicjatywy Zastępcy Burmistrza Gminy Żukowo Sylwii Laskowskiej- Bobula, odbyło się spotkanie dotyczące kluczowych inwestycji drogowych w naszej gminie. Głównym tematem spotkania z Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego była budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 211.

Przypominamy, że Gmina Żukowo realizuje aktualnie 9 projektów, przy udziale funduszy pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, gdzie instytucją zarządzającą jest Urząd Marszałkowski. Wspólny budżet projektów wynosi kilkadziesiąt mln. zł, stąd też wizyta wicemarszałka Województwa Pomorskiego Ryszarda Świlskiego i rozmowy na temat postępów prac oraz ewentualnych kolejnych wspólnych projektów.

- Jak wynika z danych Żukowo jest jedną z najprężniej rozwijających się Gmin w kraju – mówi Sylwia Laskowska- Bobula, zastępca Burmistrza Gminy Żukowo - Budowa chodnika w Borkowie stanowi inwestycję kluczową na tym obszarze ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców oraz dzieci uczących się w pobliskiej szkole podstawowej – dodaje.

Inwestycja koordynowana jest z ramienia Gminy przez Referat Inwestycji, którego zaangażowanie oraz elastyczne reagowanie pozwala na uzyskanie zamierzonych efektów.

Spotkanie zostało zakończone wizytą terenową w której brali udział przedstawiciele obu stron. Przy okazji spotkania przedstawiciele mieli również możliwość podziwiać efekty realizowanego obecnie projektu „Wymiana oświetlenia na terenie Gmin Żukowo Chmielno, Somonino”, w którym tutejsza gmina jest liderem. Nowe oprawy umocowane zostały m.in. na sąsiadującej ulicy Karlikowskiej.  Jest to przykład synergii działań oraz kompleksowej realizacji inwestycji w aspekcie przestrzennym.

[tekst: Justyna Fiedorowicz]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-07-05 15:06:00)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-07-05 15:07:04)
Liczba odwiedzin: 1162
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij