Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Bezpłatna mammografia dla Pań w wieku 50-69 lat

10 września 2020

W dniu 18 września br.  w godzinach 9.00 – 17.00 w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi na parkingu przy ulicy 3 Maja 4 planowane jest wykonywanie bezpłatnych mammografii (w tzw. mammobusie), do skorzystania z której zaproszone są panie w wieku 50-69 lat.

W godzinach postoju mammobusu pracownicy Centrum Chorób Piersi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Różowy Motyl przeprowadzą na fantomach piersi naukę samobadania oraz będą zachęcać do skorzystania z mammobusu, a także informować o działalności Centrum Chorób Piersi UCK.

W ostatnim czasie, w obawie przed kontaktem ze służbą zdrowia i lękiem przed zarażeniem koronawirusem wiele osób, mimo niepokojących objawów, zrezygnowało z wizyty u lekarza. Należy jednak pamiętać, że pandemia COVID-19 nie ograniczyła występowania innych poważnych chorób, a zachorowalność na raka piersi jest zjawiskiem stałym w czasie. Niestety w okresie pandemii zmniejszyła się zgłaszalność na diagnostykę i leczenie, co skutkuje późniejszym wykrywaniem nowotworu, w bardziej zaawansowanym stadium i przez to – gorszymi wynikami leczenia.


Wszystkie działania odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a osoby korzystające z nauki samobadania skorzystają ze środków ochrony indywidualnej oraz płynów do dezynfekcji.
Zapraszamy.

Na bezpłatną mammografię mogą zgłosić się panie w wieku 50 - 69 lat na dwa sposoby:

1. Po wcześniejszej rejestracji na konkretną godzinę:

a. Pod numerem tel. 58 767 34 44

b. Przez stronę internetową (w przypadku najbliższego postoju): https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php

2. Przychodząc bezpośrednio do mammobusu (być może trzeba będzie poczekać) w godzinach jego postoju

Źródło: Centrum Chorób Piersi UCK, Stowarzyszenie Różowy Motyl


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-09-10)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij