Aktualności - Bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Około 20 osób na ścieżce rowerowej, widok z góry - powiększ

Bezpieczeństwo na ścieżkach rowerowych

25 maja 2023

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, możemy zaobserwować większy ruch na ścieżkach rowerowych. Wiosna sprzyja podróżowaniu jednośladami, pamiętajmy jednak, by nie przysporzyć rowerzystom problemów.

Jeśli nasz żywopłot lub gałęzie drzew na naszej działce nachodzą na ścieżkę rowerową, przycinajmy je, by ograniczyć ryzyko powstania kolizji lub doprowadzenia do poślizgu rowerzystów poprzez zalegające na ścieżce liście lub owoce.

Kategorycznie nie parkujmy samochodów na ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych, a niestety i takie przypadki mają miejsce i mogą skończyć się wysokim mandatem. Pamiętajmy również, żeby przed włączeniem się do ruchu samochodem, czy to wyjeżdżając z posesji czy tez wyjeżdżając z drogi podporządkowanej ustąpić jadącym jezdnią lub ścieżką rowerową rowerzystom oraz zwracać uwagę na przejazdy rowerowe, gdzie rowerzyści mają bezwzględne pierwszeństwo nie tylko na samym przejeździe, a jeszcze zbliżając się do niego. Dobrą i bezpieczną praktyką kierujących samochodami jest zastosowanie bezpiecznej odległości od rowerzystów, którzy nie mając do dyspozycji ścieżki rowerowej korzystają z jezdni poruszając się jej prawą krawędzią.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-05-25)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij