Aktualności - Apel dotyczący czyszczenia kominów - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Komin - powiększ

Apel dotyczący czyszczenia kominów

13 marca 2023

Przypominamy o obowiązku dotyczącym czyszczenia kominów. W ostatnim czasie na terenie gminy Żukowo miały miejsce pożary związane z nieprawidłowym korzystaniem ze źródeł ciepła.

Obowiązek regularnego czyszczenia kominów to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, ochrony życia i mienia. Mówią też o tym przepisy, a dokładnie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r.  w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.

Warto sprawdzać kominy i czyścić je regularnie, ale też starać się nie dopuszczać do incydentów związanych z ogrzewaniem niewłaściwym paliwem. Koszty tego mogą być wielokrotnie większe niż oszczędności!


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2023-03-13)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij