Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w gminie Żukowo

5 października 2018

Od ośmiu lat, ostatni piątek września należy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (ŚDTM). To akcja edukacyjna, która cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, bo to oni są tymi, którzy sprawdzają, czy dorośli znają tabliczkę mnożenia.

W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić wszystkich, i dzieci i dorosłych, do przypomnienia sobie w przyjemny, niecodzienny sposób - tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dorośli natomiast dają pozytywny przykład dzieciom – demonstrując im swoją świetną znajomość zasad i wyników mnożenia, także w tych trudniejszych matematycznych przypadkach.

Żukowscy gimnazjaliści wraz z nauczycielką matematyki, panią Edytą Dzieniak-Kostrzeńską, dołożyli wszelkich starań, żeby jak najlepiej sprawdzić się w roli egzaminatorów „tabliczkowej wiedzy”.  Młodzi matematycy egzaminowali nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, kolegów ze szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą placówkę.

W kolejnym kroku matematycznego egzaminowania, uczniowie wybrali się w teren, aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród napotkanych przechodniów. Patrole Egzaminacyjne MT pojawiły się również w Urzędzie Gminy i w żukowskich bankach. Każda osoba, która bezbłędnie wykonała działania otrzymała Certyfikat MT EXPERT. 

Głównym celem akcji było pokazanie uczniom, że tabliczki mnożenia używa się nie tylko na lekcjach w szkole, że jest ona przydatna w życiu codziennym, i że wszyscy ją znają.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza imprez. Warto podkreślić, że do 8. Edycji ŚDTM włączyło się 4579 szkół z różnych krajów świata. Można śmiało powiedzieć, że tego dnia tabliczka mnożenia łączy ludzi na całym świecie, w tym także tych, którzy mieszkają w Żukowie.

[tekst: SP nr 2 w Żukowie]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-05 11:07:21)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-05 11:08:32)
Liczba odwiedzin: 413
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij