Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Pasowanie na ucznia SP nr 2 w Żukowie

2 października 2018

27 września br. w Ratuszu Starego Miasta w Gdańsku, odbyło się pasowanie na uczniów klas pierwszych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród samych uczniów, jak i rodziców i nauczycieli.

Po wprowadzeniu sztandaru nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Mirosława Żołna powitała wszystkich zebranych. Uczniowie trzech klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. W dalszej części odbył się sprawdzian na pierwszoklasistę, w którym dzieci odpowiadały na przedstawione im zagadki związane ze szkołą. Egzamin zdali śpiewająco, wszyscy bez wyjątku.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Mirosława Żołna. Każde dziecko kolejno odcisnęło palec na klasowym herbie. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Heweliusza w Żukowie. Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczennica klasy 3I odczytała wiersz o patronie Naszej szkoły. Po czym nastąpiło wyprowadzenie sztandaru.

Na zakończenie pani Joanna Mielewczyk - Pytka na ręce nauczycielek klas pierwszych - Zuzanny Bemowskiej, Wiolety Krause i Moniki Rychert, wręczyła upominki od Rady Rodziców. Dzieci otrzymały także pamiątkowe książki i rożki ze słodkościami. Tym samym dobiegła końca ceremonia w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Po niej wszyscy udali się na spacer szklakiem Heweliusza. Kiedy emocje częściowo opadły a dzieci po spacerze nabrały apetytu, czekała na Nie ostatnia, słodka niespodzianka.

Na ceremonię przybyli goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie - pan Witold Szmidtke, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Joanna Mielewczyk - Pytka, rodzice, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele klas 8 i 3 gimnazjalnych.

Dzieci i rodzice wraz z nauczycielkami klas pierwszych pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w uświetnienie uroczystości pasowania na ucznia.

[tekst: Wioleta Krause, SP nr 2 w Żukowie]


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-02 10:42:58)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-10-02 14:33:26)
Liczba odwiedzin: 474
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij