Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W odwiedzinach w partnerskiej gminie Saint-Junien

23 lipca 2018

Na przełomie czerwca i lipca br. 40 osobowa grupa mieszkańców gminy Żukowo odwiedziła partnerską gminę we Francji w Saint-Junien. Była to rewizyta, ponieważ w zeszłym roku gościliśmy w gminie rodziny francuskie.

Celem wizyty było poznanie nie tylko ciekawych miejsc w gminie Saint-Junien i okolicach, ale również nawiązanie bliższych kontaktów z mieszkańcami partnerskiej gminy.

Mieszkańcy gminy Żukowo zostali ugoszczeni przez rodziny francuskie, które zapewniły im nocleg i śniadania oraz przygotowały wspólne spotkania. Przyjęci zostali także w Ratuszu przez Burmistrza Saint-Junien Pierra Allarda.

Uczestnicy wyjazdu codziennie intensywnie zwiedzali ciekawe i piękne miejsca. Podczas spaceru po mieście przewodnik opowiedział o historii powstania Saint-Junien i wskazał najciekawsze zabytki. Jedną ze zwiedzanych atrakcji było Cassinomagus - starożytna aglomeracja z monumentalnym kompleksem łaźni galijsko-rzymskich z I do IV wieku, które wywarły niemałe wrażenie. Nie mniejszą ciekawostką było zwiedzanie przedsiębiorstwa produkującego znany koniak Hennessy w Cognac, gdzie przedstawiono historię powstania i rozwoju zakładu oraz proces produkcji tego trunku. Grupa z Żukowa odbyła także rejs statkiem La Reine Margot po rzece Charente oraz wyprawę do Royan nad Oceanem Atlantyckim – miejscowości wypoczynkowo-kapieliskowo-sanatoryjnej z pięknym portem i plażami. Zwiedziła też Latarnię Morską w La Courbe, a także miała okazję zaznać kąpieli w oceanie. W drodze powrotnej do Żukowa na chwilę wycieczka zatrzymała się w Paryżu pod Wieżą Eiffla.

Z pewnością był to bardzo intensywny pobyt z mnóstwem atrakcji. Serdecznie dziękujemy Komitetowi Partnerskiemu z Saint-Junien za zorganizowanie tak wspaniałego pobytu.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-07-23 15:55:03)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-07-25 10:53:21)
Liczba odwiedzin: 818
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij