Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj
Młodzieżowa Rada Gminy Żukowo - powiększ

22 stycznia wybory do Młodzieżowej Rady Gminy!

18 stycznia 2018

22 stycznia 2018 roku po raz pierwszy w naszej gminie odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.

Głosować będzie można w siedzibach szkół na terenie Gminy Żukowo w godzinach od 10 do 13. Osobami uprawnionymi do głosowania z Okręgu, którym jest szkoła są uczniowie tej szkoły. Jednocześnie informujemy, że uczniowie szkoły, która jest okręgiem wyborczym nie będą mieli możliwości głosowania poza szkołą do której uczęszczają. W okręgu, w którym zarejestrowano tylko jednego kandydata lub dwóch kandydatów w okręgu Gmina Żukowo, wyborów nie przeprowadza się. W okręgu, w którym nie przeprowadza się wyborów, mandat członka Rady otrzymuje kandydat zarejestrowany przez Gminną Młodzieżową Komisję Wyborczą.

Młodzieżowa Rada Gminy będzie składać się z 15 radnych w wieku 12-18 lat. Do zadań MRG należeć będzie opiniowanie projektów uchwały Rady Miejskiej regulujących sprawy istotne dla środowiska młodych, postulowanie do władz gminy w sprawach dotyczących młodzieży, inicjowanie działań dotyczących młodzieży jak również podejmowanie działań propagujących cele Rady, szczególnie w zakresie upowszechniania idei samorządowej. Dodatkowo celem Młodzieżowej Rady Gminy będzie  inspirowanie i koordynowanie inicjatyw młodzieży, prowadzenie działalności informacyjno-doradczej oraz nawiązywanie współpracy z krajowymi oraz zagranicznymi organizacjami, których cele pokrywają się z celami Rady Miejskiej. Młodzież działająca w strukturach Młodzieżowej Rady Gminy będzie brała czynny udział w cyklicznych spotkaniach informacyjnych z Burmistrzem Gminy Żukowo oraz radnymi Rady Miejskiej.

Więcej informacji o inicjatywie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo znajdziesz tutaj.

Lista kandydatów do Młodzieżowej Rady Gminy znajduje się w załączniku.

 

Pliki do pobrania:


Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-01-18)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij