Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

100 lat temu urodził się Jan Paweł II

18 maja 2020

18 maja 1920r., dokładnie 100 lat temu w Wadowicach na świat przyszedł Karol Wojtyła, przyszły papież, wielki Polak.

Posługę papieską objął 16 października 1978r. Podczas swojego pontyfikatu dał się poznać jako papież, który podróżował po całym świecie, spotykając się z tłumami wiernych. Wychodził do ludzi, cenił sobie kontakt z nimi. W swoich przemówieniach często poruszał kwestię miłości. Jak podkreślał „Nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości”.

W trakcie sprawowania pontyfikatu, podczas kolejnych pielgrzymek nie zapominał o Polsce, o Kaszubach. Z kolei, o nim pamiętają też żukowianie. W Żukowie znaleźć można ul. Jana Pawła II. Z kolei szkoły podstawowe w Borkowie, Leźnie i Przyjaźni noszą jego imię. Gdy na wniosek społeczności szkolnej placówkom nadawany był patronat Jana Pawła II, Przewodniczącym Rady Miejskiej był Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

- To niezwykle ważne momenty dla uczniów i nauczycieli, ale też dla całej Gminy Żukowo – mówi burmistrz Wojciech Kankowski. – Jan Paweł II, papież Polak, był niezwykle bliski naszym sercom, swoją wiarą i miłością zarażał innych. Młodzież tłumnie przybywała na spotkania z nim, z niezwykłą pasją opowiadał młodym ludziom o najważniejszych wartościach.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005r. w Watykanie. 27 kwietnia 2014r. został ogłoszony świętym Kościoła katolickiego.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2020-05-18)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij