Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Informacje o Gminnych Punktach Elektroodpadów


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Od czerwca 2017 roku na terenie gminy Żukowo znajdują się 3 pojemniki na odpady niebezpieczne jakimi są elektroodpady.

Pojemniki te usytuowane są w następujących miejscach:

  • Żukowo, parking przy Urzędzie Gminy,
  • Chwaszczyno, ul. Oliwska przy sklepie Gminnej Spółdzielni SCH
  • Banino, ul. Lotnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Do stycznia 2018 roku pojemniki te zostały opróżnione już 3 razy. Z miesiąca na miesiąc zwiększa się ilość elektroodpadów zbieranych w tych pojemnikach. Tym samym w pełni spełniają swoje przeznaczenie.

Dla przypomnienia:

Do ustawionych pojemników można wrzucać drobne elektroodpady takie jak: baterie, żarówki, płyty CD, telefony komórkowe, ładowarki, piloty, myszki komputerowe i.t.p.


Gmina Żukowo, z myślą o środowisku oraz umożliwieniu mieszkańcom łatwiejszego pozbywania się małogabarytowych odpadów niebezpiecznych jakimi są elektroodpady, w poniedziałek 19.06.2017r. zamontowała trzy Gminne Punkty Elektroodpadów.

Pierwsze z urządzeń zlokalizowane jest w Żukowie na parkingu przy Urzędzie Gminy, drugie w Chwaszczynie przy sklepie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska przy ul. Oliwskiej, natomiast trzecie w Baninie przy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Lotniczej.

Gminne Punkty Elektroodpadów są przeznaczone do zbierania odpadów niebezpiecznych do jakich zaliczamy elektroodpady. Urządzenie składa się z 7 tub o pojemności 33 litry każda. Poszczególne otwory są dostosowane do rodzaju odpadów , które można wrzucać do danej tuby.

Do ustawionych urządzeń można wrzucać tylko i wyłącznie płyty CD, zużytą drobną elektronikę (piloty, myszki, kalkulatorki itp.) zużyte telefony komórkowe i ładowarki, baterie i żarówki. Każde z urządzeń jest objęte monitoringiem, zabrania się wrzucania innych odpadów oraz pozostawiania-dostawiania worków z odpadami komunalnymi przy urządzeniu


[fot. UG Żukowo] - powiększ
[fot. UG Żukowo] - powiększ
[fot. UG Żukowo] - powiększ
[fot. UG Żukowo] - powiększ
[fot. UG Żukowo] - powiększ
[fot. UG Żukowo] - powiększ

Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2017-06-21)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij