Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zielone światło dla węzła w Rębiechowie!

18 października 2019

Nic już nie stoi na przeszkodzie, by ogłosić przetarg na budowę węzła Rębiechowo, w tym ścieżek rowerowych i dróg dojazdowych. Długo wyczekiwana decyzja ZRiD została właśnie wydana.

W praktyce oznacza to przede wszystkim możliwość zaawansowanych prac nad tą inwestycją.

- Jeszcze w listopadzie zamierzamy ogłosić przetarg na to zadanie, a będzie to jedna z największych inwestycji jakie będziemy realizować w przyszłym roku – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – To dobra wiadomość nie tylko dla podróżujących koleją, ale też dla naszych kierowców i rowerzystów.

W ramach wykonania dróg dojazdowych zmodernizowane zostaną ulice: Akacjowa, Słoneczna i Bysewska o łącznej długości ok. 3,75 km. Na każdym z odcinków powstanie nawierzchnia asfaltowa, wykonane zostanie też oświetlenie, odwodnienie oraz chodniki i ciągi rowerowe.

Dodatkowo powstać ma łącznie 26 km ścieżek rowerowych na trasach:

- Rębiechowo- Lniska

- Rębiechowo- Pępowo

- Banino- Pępowo

- Rębiechowo- Miszewo

- Rębiechowo- Chwaszczyno

Koszt całego zadania to około 35 mln zł, z czego 8,8 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Jednocześnie przypominamy, że w trakcie procedury przetargowej znajduje się budowa węzła w Żukowie. Tu koszt wyniesie około 16 mln zł, z czego 5,9 mln to wsparcie w ramach RPO WP


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-10-18)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij