Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Ulice Lisia i Dobrzewińska w Chwaszczynie otwarte!

26 kwietnia 2019

Zakończyły się prace budowlane dróg w Chwaszczynie. Dziś oficjalnie otwarto ul. Lisią i ul. Dobrzewińską. W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starota Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke, Sołtys Chwaszczyna Aleksandra Nosel oraz Tomasz Aleksandrowicz i Dariusz Aleksandrowicz z firmy Triada Augusto.

- Cieszę się, że możemy dziś oficjalnie otworzyć tę, oczekiwaną przez mieszkańców tej części Chwaszczyna, inwestycję - mówił Burmistrz Wojciech Kankowski. – Razem możemy realizować większe zadania, a ta inwestycja to właśnie przykład dobrej współpracy samorządu gminy z administracją rządową i przedsiębiorcami.

Wartość robót budowlanych to prawie 2,5 mln zł, z czego 750 tys. zł pochodzi z dofinansowania z budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Dróg potrzebnych, łączących strategiczne miejsca jest sporo i cieszę się, że właśnie ten wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie- mówił Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich. – Jestem przekonany, że zmianę najbardziej odczują mieszkańcy tego regionu.

Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na ul. Dobrzewińskiej na odcinku ok. 169 m oraz nawierzchni z kostki betonowej na ul. Lisiej na odcinku ok. 506 m. W ramach zadania wykonano również jednostronny chodnik, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową oraz przebudowano sieć teletechniczną i energetyczną

Wykonawcą prac była firma Elgrunt. Koszt dokumentacji pokryła firma Triada Augusto wraz z Jerzym Kluszczyńskim, mieszkańcem Chwaszczyna. Po oficjalnym przecięciu wstęgi drogę poświęcił proboszcz Parafii pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, ks. Piotr Gruba.


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij