Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła w Pępowie już po termomodernizacji

21 czerwca 2019

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Pępowie! Zadanie zakończył cykl termomodernizacji czterech szkół na terenie gminy Żukowo.

Prace polegały między innymi na ociepleniu ścian od wewnątrz oraz modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. W tym przypadku wymieniono grzejniki z żeliwnych na płytowe. Wymianie i uzupełnieniu poddano również izolację termicznych przewodów w piwnicy. Wykonano także instalację fotowoltaiczną.

W kotłowni zainstalowano gazowe absorpcyjne pompy ciepła typu grunt/woda. Z kolei na zewnątrz nie zabrakło gruntowego kolektora pionowego 12 sond.

Istotna była również modernizacja wentylacji w sali gimnastycznej na wentylację mechaniczną bez kanałową. Zmodernizowano także system przygotowania ciepłej wody użytkowej – wymieniono 14 baterii umywalkowych na bezdotykowe.

Zmianie uległo również oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne. W obu przypadkach zastosowano światła LED.

Wykonawcą prac była firma PUH EKOSUN Paweł Czupajło z Koszalina.

Wartość zadania, w skład którego wchodzi modernizacja czterech szkół (Skrzeszewo, Pępowo, Leźno i Chwaszczyno), wyniosła ok 6,3 mln zł. Z tego prawie 2,7 mln zł pochodzi z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Liczba odwiedzin: 796
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij