Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

„Rowerowy Maj” opanował Borkowską Szkołę

13 maja 2019

Po udanej edycji „Rowerowego Maja” w roku ubiegłym borkowskie dzieci od tygodni wyczekiwały na tegoroczny start tej popularnej pomorskiej inicjatywy. W Szkole w Borkowie ponad dwieście uczniów od dnia 6 maja przyjeżdża na zajęcia szkolne na rowerach, hulajnogach i innych podobnych środkach transportu. Ciekawostką jest, że czym młodsze dzieci, tym większe zainteresowanie tą kampanią. W trzech oddziałach zerowych rowerowa aktywność wynosi 100%. W starszych klasach ogromna większość uczniów uczestniczy w tej akcji.

Szkolnym koordynatorem jest Pani Izabela Romanowska, która z wielkim zaangażowaniem promowała w szkole „Rowerowy Maj” jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem. Żukowski Urząd Gminy dostarczył pomocne materiały i gadżety oraz koordynuje kampanię na poziomie międzyszkolnym. Rywalizacja w formie zabawy odbywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz szkolnym. Na podsumowanie akcji przewidziane są ciekawe upominki i nagrody. Mimo że to przedsięwzięcie kończy się z dniem 31 maja, to rok ubiegły pokazał, że dobre nawyki zostają. W czerwcu przyszkolny plac zapełniony był także rowerami i hulajnogami.

Głównym organizatorem tej już ogólnopolskiej kampanii jest miasto Gdańsk. W akcji uczestniczy  839 placówek z 47 miast. Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej oraz zachęcanie do komunikacji rowerowej.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Borkowie


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-05-13)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij