Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

„Rowerowy Maj” opanował Borkowską Szkołę

13 maja 2019

Po udanej edycji „Rowerowego Maja” w roku ubiegłym borkowskie dzieci od tygodni wyczekiwały na tegoroczny start tej popularnej pomorskiej inicjatywy. W Szkole w Borkowie ponad dwieście uczniów od dnia 6 maja przyjeżdża na zajęcia szkolne na rowerach, hulajnogach i innych podobnych środkach transportu. Ciekawostką jest, że czym młodsze dzieci, tym większe zainteresowanie tą kampanią. W trzech oddziałach zerowych rowerowa aktywność wynosi 100%. W starszych klasach ogromna większość uczniów uczestniczy w tej akcji.

Szkolnym koordynatorem jest Pani Izabela Romanowska, która z wielkim zaangażowaniem promowała w szkole „Rowerowy Maj” jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem. Żukowski Urząd Gminy dostarczył pomocne materiały i gadżety oraz koordynuje kampanię na poziomie międzyszkolnym. Rywalizacja w formie zabawy odbywa się na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz szkolnym. Na podsumowanie akcji przewidziane są ciekawe upominki i nagrody. Mimo że to przedsięwzięcie kończy się z dniem 31 maja, to rok ubiegły pokazał, że dobre nawyki zostają. W czerwcu przyszkolny plac zapełniony był także rowerami i hulajnogami.

Głównym organizatorem tej już ogólnopolskiej kampanii jest miasto Gdańsk. W akcji uczestniczy  839 placówek z 47 miast. Celem kampanii jest promowanie aktywności fizycznej oraz zachęcanie do komunikacji rowerowej.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Borkowie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-05-13 08:45:09)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-05-13 08:45:16)
Liczba odwiedzin: 382
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij