Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Przebudowa spichlerza z nominacją do prestiżowego konkursu

13 lutego 2019

Przebudowa zabytkowego spichlerza w Żukowie została nominowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja roku & Budowa XXI w."

Konkurs odbywa się pod patronatem: Ministra Edukacji Narodowej, Przewodniczącego Komisji Sejmowej RP, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Strategicznym partnerem medialnym konkursu jest Rzeczpospolita.

Przebudowa spichlerza to inwestycja, która z pewnością pomoże w organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Salę widowiskową zaprojektowano z myślą między innymi o kameralnych występach i przedstawieniach artystycznych. W obiekcie będzie mieścić się również Strefa Kultury i Centrum Aktywności Rodzin. Spichlerz będzie sercem kulturalnym Gminy Żukowo, miejscem spotkań i koncertów.

Łączny koszt inwestycji „Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa” to 12 mln zł, z czego 7 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Na zadanie, oprócz modernizacji spichlerza, składają się również: modernizacja ul. 3 Maja (prace obecnie trwają) i utworzenie przyklasztornej przestrzeni parkowej (inwestycja zakończona we wrześniu ubiegłego roku).


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-02-13 14:04:04)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-02-13 14:04:35)
Liczba odwiedzin: 773
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij