Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Koncert promujący nową płytę zespołu Kaszubki

24 stycznia 2019

W Strefie Kultury w Chwaszczynie (przy ul. Żeromskiego 9), 3 lutego o godz. 17:00 odbędzie się wyjątkowy koncert promujący nową płytę zespołu „KASZUBKI” „Piosenki z Kaszub – Nasz swiata dzél”.

Zespół „Kaszubki” miniony rok zapisze z pewnością jako jeden z bardziej pamiętnych. Był to bowiem dla niego rok szczególnej aktywności, podsumowań i jubileuszu 15-lecia działalności.

Z tej okazji Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie wydały publikację podsumowującą dotychczasową działalność grupy. Dodatkowo OKiS zrealizował film prezentujący zespół. Można zobaczyć go tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=DOP5LB4Zmk4

Swoją 15-letnią działalność w szczególny sposób postanowił podsumować i sam zespół.

- W trakcie jednego ze spotkań roboczych, analizując swój życiorys, doszliśmy do wniosku, że powinniśmy zrobić coś, by mocniej zapisać się w historii regionu, by pozostawić po sobie trwały ślad – zaznacza Danuta Jastrzębska z zespołu. - Wystarczyła nam tylko krótka rozmowa i podjęliśmy decyzję – nagrywamy płytę. Pracę nad wydawnictwem rozpoczęliśmy jesienią 2017 r. Gotowy „krążek” trzymaliśmy w dłoniach w grudniu 2018 r.

Płyta nosi tytuł „Piosenki z Kaszub – Nasz swiata dzél” (tłum. – nasza część świata). Zespół tak dobrał repertuar, by treścią pokazać całe piękno kaszubskiej ziemi, jej walory przyrodnicze i krajobrazowe, a przede wszystkim Kaszubów –ich codzienność, ciężką pracę, targające nimi uczucia i wielki patriotyzm.

Na płycie znajdują się 22 utwory, prawdziwe perły kaszubskiej muzyki. Wszystkie piosenki – w aranżacjach Szymona Chylińskiego, kierownika artystycznego zespołu – wykonane są w dwugłosie żeńskim, przy akompaniamencie kapeli w składzie instrumentalnym: skrzypce, klarnet, 2 akordeony, kontrabas, diabelskie skrzypce oraz burczybas włosowy.

Zdjęcia: archiwum zespołu


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-24)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń BezpieczeństwaPolskie Sieci Energetyczne
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij