Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Arkun. Turystyczna włóczęga.

20 marca 2018

Arkun to wędrowanie po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny, przyjaciół czy znajomych ze szkoły. To włóczęga z wykwalifikowaną kadrą instruktorską PTTK, z którą można zatracić się w przyrodzie, ale nie zagubić!

Arkun jest powrotem do zapomnianej formy odpoczynku pod namiotem, która daje niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą. Ta niezapomniana przygoda będzie lekcją samodzielności i koleżeństwa w trudzie rozbijania obozowiska, zmagania się z przyrodą i ewentualną niepogodą.

Arkun będzie wydarzeniem turystycznym, podczas którego nikt się nie ściga, nie zdobywa miejsc na podium ani nie udowadnia wyższości swojej kondycji fizycznej. Stawiamy na rekreacyjną wędrówkę po trasach odpowiednio przygotowanych pod kątem długości i czasu.

Koszt uczestnictwa:

Ilość dni (noclegów)

W terminie do: 18 maja 2018

Opłata po terminie (wszyscy)

Niezrzeszeni w PTTK

Członkowie PTTK

3 dni (dwie noce)

70,00 zł

65,00 zł

80,00 zł

2 dni (1 nocleg)

60,00 zł

55,00 zł

70,00 zł

1 dzień (bez noclegu)

20,00 zł

15,00 zł

30,00 zł

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenie następuje poprzez wysłanie drogą mailową na adres pieszy@rajdarkun.pl informacji  o uczestniku (imię i nazwisko), ilości dni (noclegów) oraz trasy. Zgłoszenie jest ważne, jeśli zostanie potwierdzone dokonaniem wpłaty na konto organizatora:

Raiffeisen Polbank 34175000120000000029110549

Przebieg:

Dojazd na miejsce rozpoczęcia Turystycznej Włóczęgi odbywa się we własnym zakresie. Rajd startuje z Żukowa, skąd uczestnicy wraz z przewodnikami kierują się wybranymi trasami do bazy noclegowej. Czas trwania dziennych etapów wycieczek to około 6-8 godzin.

Po całodziennej wędrówce organizatorzy zapewniają miejsce noclegowe pod namiotem, na terenach zielonych przy obiektach gminnych, kempingu lub polu namiotowym. Gwarantowany jest transport bagaży między miejscami noclegowymi oraz dostęp do sanitariatów i pryszniców. W bazie, z pomocą instruktorów uczestnicy rozstawiają namioty, rozpalają ognisko, otrzymują ciepły posiłek. Pozostałe wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdą się na stronie www.rajdarkun.pl.

 

24h Rajd Rowerowy

Jedyny w kraju, niepowtarzalny i niespotykany 24 godzinny rajd rowerowy! Arkun to wyścig zespołowy polegający na zarejestrowaniu przez czteroosobową drużynę jak największej liczby okrążeń w ciągu doby. W jednym momencie na trasie o długości około 10km może znajdować się tylko jeden rowerzysta reprezentujący dany zespół.

Trasa z kategorii raczej łagodnych, bez dużych różnic wysokości, ostrych podjazdów i niekontrolowanych zjazdów, prowadzić będzie drogami szutrowymi i gruntowymi przez lasy mieszane, gaje oraz polne ścieżki turystyczne. Droga będzie oznaczona strzałkami i taśmami odblaskowymi do jazdy nocnej.

Przebieg

Dojazd na miejsce rozpoczęcia rajdu odbywa się we własnym zakresie. Miejsce bazy, startu oraz mety znajdować się będzie w jednym, wyznaczonym przez organizatorów miejscu na terenie gminy Żukowo. Organizatorzy zapewniają dostęp do sanitariatów, pryszniców oraz miejsce odpoczynku i serwisowania sprzętu.

Wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie, w czasie trwania zawodów organizator zapewnia drobny poczęstunek. Rajd odbywa się bez względu na pogodę, więc proponujemy odpowiednio przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Szczegóły (przebieg tras, godziny rozpoczęcia, dojazd, itp.) znajdzie się na stronie www.rajdarkun.pl

Termin i miejsce

Rajd odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 r. na terenie gminy Żukowo.

 

Kontakt w sprawie turystycznej włóczęgi  i rajdu rowerowego:

Komendant: Paweł Musiał – 601863050

Z-ca komendanta: Mariusz Albecki – 505085902

email: pieszy@rajdarkun.pl

Pliki do pobrania:


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Natalia Piotrzkowska (2018-03-20 15:20:07)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-04-25 10:47:06)
Liczba odwiedzin: 2978
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij