Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Żukowo promowane w woj. Świętokrzyskim

16 sierpnia 2019

Reprezentacja Gminy Żukowo zaproszona została do Szydłowa (woj. Świętokrzyskie), które w tym roku odzyskało prawa miejskie. Uroczyste obchody połączone zostały z popularną imprezą tego regionu „Świętem Śliwki”.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz Panie z KGW Tuchom i członkowie Chóru „Strzelenka”.

- Panie z naszych kół gospodyń wiejskich niejednokrotnie pokazały, że nie chcą ograniczać swojej działalności tylko do aktywności w sołectwach – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – W tym roku były w Sejmie RP, odwiedziły także Świdnicę podczas Jarmarków Wielkanocnych. W ten sposób nie tylko promują Gminę Żukowo, ale i dbają o jej dobry wizerunek na terenie całego kraju.

Współpraca z Szydłowem nie jest tak intensywna jak ta z Saint Junien, Świdnicą czy Wendelstain, ale pokazuje, jak istotna dla samorządów jest wzajemna promocja i wymiana doświadczeń. Pierwsze kontakty z Szydłowem zapoczątkowały właśnie Panie z KGW Tuchom.

W Szydłowie Chór „Strzelenka” wystąpił podczas uroczystej Mszy św. W kościele zabrzmiały pieśni w języku kaszubskim „Te jes”, „Ojcze nasz” oraz „Maryjo, ja twe dziecię”. Grupa zaśpiewała także na scenie „Święta Śliwki”, z której znany jest ten region. Panie z KGW prezentowały na stoisku naszą kulturę. Można było również skosztować kaszubskiej truskawki.

Fot. KGW Tuchom


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-08-16)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij