Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zakończyły się prace budowlane przy nowej siedzibie OKiSu i Biblioteki

30 września 2019

Wkrótce Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz Biblioteka Samorządowa będą miały nową siedzibę! We wrześniu miały miejsce odbiory techniczne budynku, który stanowić będzie siedzibę obu instytucji.

- W maju otworzyliśmy Centrum Kultury Spichlerz, teraz czas na nową siedzibę OKiSu i Biblioteki Samorządowej – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Jestem przekonany, że takie warunki pozwolą nam podnieść ofertę kulturalną na jeszcze wyższy poziom.

Przebudowany obiekt to przede wszystkim 2 kondygnacje i pomieszczenia podziemne- łącznie ok 900 m kw. powierzchni użytkowej. Na parterze zlokalizowana będzie nowa siedziba Biblioteki Samorządowej.

- Dla nas to ogromna zmiana i nowy rozdział w historii tej placówki – mówi Natalia Langa, Dyrektor Biblioteki Samorządowej. – Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak istotnych zmianach, to będzie 5ta przeprowadzka naszej Biblioteki, która czekała na "swoje" miejsce przeszło 70 lat. Choć do przeprowadzki jeszcze trochę czasu, już teraz zapraszamy wszystkich Mieszkańców do nowej siedziby.

Na parterze oprócz biblioteki będą też sale warsztatowe (muzyczna i plastyczna) oraz całoroczny punkt informacji turystycznej, gdzie będzie można m.in. zakupić prace żukowskich hafciarek. W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie archiwum Urzędu Gminy. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia Ośrodka Kultury i Sportu wraz z salą konferencyjną.

- Nowa siedziba otwiera nam nowe możliwości i postaramy się w pełni je wykorzystać - mówi Aleksandra Rogalewska- Kania, Dyrektor OKiS Żukowo. – Sąsiedztwo z Centrum Kultury Spichlerz oraz Zespołem Poklasztornym Norbertanek jest niezwykle ważne z punktu widzenia jednostki kultury. Lokalizacja będzie dużym plusem tego obiektu.

W pobliżu znajduje się również przestrzeń parkowa (inwestycja zakończona we wrześniu ubiegłego roku), a także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i przystań kajakowa. Dodatkowo, ul. 3 Maja, przy której znajduje się budynek, została niedawno zmodernizowana.

Przebudową, remontem i adaptacją obiektu zajęła się spółka Majkowski Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji to 4,5 mln zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą w całości z budżetu Gminy Żukowo.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-09-30)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij