Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zakończyły się kolejne prace modernizacyjne dróg gminnych

27 marca 2019

W Chwaszczynie wykonano nawierzchnię asfaltową na ul. Dobrzewińskiej na odcinku ok. 169 m oraz nawierzchnię z kostki betonowej na ul. Lisiej na odcinku ok. 506 m. W ramach inwestycji wykonano również jednostronny chodnik, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową oraz przebudowano sieć teletechniczną.

Wartość robót budowlanych to prawie 2,5 mln zł, z czego 750 tys. zł pochodzi z dofinansowania z budżetu państwa w ramach Rządowego Programu na rzecz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wykonawcą prac była firma Elgrunt.

W Żukowie na ul. Jabłoniowej powstała droga z kostki betonowej długości około 330 m wraz z chodnikiem, oświetleniem drogowym i kanalizacją deszczową. Prace o wartości niemal 1,2 mln zł wykonała Spółka Komunalna Żukowo.

Również w Żukowie zakończyły się prace modernizacyjne przy ul. 3 Maja. Tu wykonano nawierzchnię asfaltową o długości około 200 m, chodnik, wyniesione przejście dla pieszych, oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, małą architekturę, tj. ławki, kosze na śmieci, donice na kwiaty, bariery na moście. Prace wykonała firma MTM. Koszt inwestycji to prawie 1,2 mln zł.

To zadanie zrealizowane zostało również dzięki znacznemu wsparciu zewnętrznemu. Dofinansowanie w ramach realizowanego przez Gminę Żukowo projektu pod nazwą „Rewitalizacja starego centrum Żukowa” dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020; dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 6,5 mln zł (na całe zadanie związane w rewitalizacją, w tym także modernizacja Spichlerza i utworzenie przyklasztornej przestrzeni parkowej).


Liczba odwiedzin: 726
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij