Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Nowe piętro oficjalnie otwarte

15 stycznia 2019

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie powiększył się. 14 stycznia oficjalnie otwarto nowe piętro, dzięki czemu placówka zyskała 1470 m kw nowej przestrzeni.

Na początku uroczystości dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących opowiedziała o historii i kierunkach rozwoju szkoły.

- Cechą charakterystyczną naszej szkoły od początku jej istnienia jest wielotorowość nauczania i zwiększania oferty edukacyjnej wraz ze zmianami, które niosą za sobą przemiany społeczne i zapotrzebowanie na rynku pracy – podkreśliła dyrektor Gabriela Kowalska.

Po niej głos zabrali zaproszeni goście.

- Nowa przestrzeń użytkowa w zasadzie podwoiła możliwości Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. To właściwy gest w kierunku rozwoju szkolnictwa zawodowego w naszym regionie - mówił Bogdan Łapa, Starosta Powiatu Kartuskiego.

Starosta podkreślił też dobrą współpracę z Gminą Żukowo.

- Jesteśmy w miejscu, w którym możemy pokazać, że razem możemy więcej - zaznaczył Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. – Rozbudowa tej szkoły to bardzo dobre rozwiązanie dla Żukowa, gdzie bardzo wiele osób przyjeżdża, by zdobyć zawód.

Na nowym piętrze znalazły się dobrze wyposażone sale dydaktyczne, aula i przestronne hole z miejscami do wypoczynku.

- To placówka, która ma bogate tradycje. Bardzo zależy mi, żeby uczniowie na Pomorzu uczyli się w dobrych szkołach, w takich w których mogą odbywać naprawdę dobre praktyki - podkreślił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Po oficjalnych wystąpieniach na scenie pojawili się uczniowie szkoły, którzy zaprezentowali współczesną wersję „Hamleta” Szekspira. Na zakończenie uroczystości ks. Czesław Las poświęcił nowe sale, a zaproszeni goście uroczyście przecięli wstęgę.  


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-02-07 12:59:25)
Liczba odwiedzin: 1415
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij