Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Komunikat w sprawie sytuacji w Rutkach

11 stycznia 2019

W dniu wczorajszym (10 stycznia) podczas prac budowlanych sieci energetycznej osunęła się skarpa niszcząc część drogi  i blokując przepływ wody w rzece Radunia.

Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski natychmiast zadysponował pracowników i dostępny sprzęt Spółki Komunalnej Żukowo. O pomoc w udrożnieniu koryta rzeki poprosił również prywatnego przedsiębiorcę, Pana Ryszarda Piastowskiego. Na miejscu obecni byli również pracownicy służb mundurowych, policji i straży pożarnej. Prace trwały od godz. 15:30 do 19:00. Nikt nie odniósł poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Około godz. 19 uruchomiono zrzut wody z elektrowni i przepływ wody w rzece został wznowiony. Droga jest zamknięta do odwołania. Termin jej ponownego otwarcia zależeć będzie od właściciela terenu, na którym przebiega droga – Skarbu Państwa i PKP.

Burmistrz Gminy Żukowo będzie monitorował sytuację i apelował o pilne rozwiązanie tematu. Prosi również rodziców dzieci z Rutek dojeżdżających do szkół, o zachowanie szczególnej ostrożności i respektowanie oznaczeń drogowych.

Jednocześnie Burmistrz dziękuje za natychmiastową reakcję i pomoc wszystkim służbom, przedsiębiorcom i pracownikom zaangażowanym w prace w Rutkach.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-11 09:50:54)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-01-11 09:51:25)
Liczba odwiedzin: 1447
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij