Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

#ErasmusDays w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie

14 października 2019
W dniach 10-12 października na całym świecie obchodzone są Dni Programu Erasmus+. #ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.
 
W piątek 11 października w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie, jednej ze 197 szkół w Polsce, dla uczniów przygotowano szereg wydarzeń, w tym zabawę z wykorzystaniem kodów QR, w której uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na zakodowane pytania dotyczące Unii Europejskiej i programu Erasmus+, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymywali słodki upominek. Co więcej, młodzież brała udział w konkursach przygotowanych w aplikacji quizizz i w aplikacji kahoot, mogli też zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat programu Erasmus+ na specjalnie przygotowanej w tym celu tablicy, obejrzeć prezentację multimedialną, podziwiać plakaty przygotowane przez uczniów klasy 2a oraz posłuchać „Ody do Radości” – hymnu Unii Europejskiej. Podczas wydarzenia wręczono nagrody osobom, które brały udział w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli biorących w mobilnościach zagranicznych. Upominki otrzymali: Błażej Pituła, Basia Czoska oraz Kinga Orlewicz.
Za organizację #ErasmusDays odpowiedzialni byli: dyrektor szkoły Mirosława Żołna, Alicja Beyer, Grażyna Czechowska, Justyna Juńska-Nacel (koordynatorka projektów unijnych), Joanna Kobylińska-Domżał, Wioleta Krause oraz Violetta Piątkowski.
 
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza realizuje obecnie projekt „Być jak Jan Heweliusz…”, finansowany w ramach programu Erasmus+, w ramach którego nauczyciele wyjechali na kursy metodyczne i językowe na Maltę, do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Już w grudniu ruszają kolejne dwa projekty finansowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, tj. „Uczymy się razem” (grupa 10 uczniów wraz z opiekunami wyjedzie do Hiszpanii) oraz „Inwestycja w nauczyciela inwestycją w ucznia” (9 nauczycieli wyjedzie na mobilności zagraniczne do krajów Unii Europejski

Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2019-10-14 10:05:58)
Informację zmodyfikował(a): Wojciech Kruk (2019-10-14 10:06:59)
Liczba odwiedzin: 251
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij