Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Budowa ul. Tuwima już na ostatniej prostej

6 września 2019

Wkrótce zakończą się prace budowlane ul. Tuwima w Żukowie. W efekcie powstanie ulica o długości 146 m i szerokości 5m wykonana z kostki betonowej.

- Z punku widzenia komunikacji, to niezwykle ważne zadanie – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. - Ul. Tuwima prowadzić będzie do planowanego węzła integracyjnego i dworca kolejowego Żukowo Wschodnie. W kontekście prac budowlanych, jest więc pewnego rodzaju „wstępem” do realizacji węzła.

Wzdłuż ulicy prowadzić będzie ścieżka rowerowa oraz chodnik. Przebudowano już oświetlenie, zbudowano również kanał technologiczny.

Choć termin zakończenia prac planowany jest na koniec wrześni br., budowa ul. Tuwima powinna zakończyć się wcześniej.

Wykonawcą prac jest Spółka Komunalna Żukowo. Koszt zadania to ok. 640 tys. zł, z czego 35 tys. „dołożyła” firma Tekosom, znajdująca się przy ul. Tuwima.

To nie pierwszy przypadek, w którym Gmina realizuje inwestycję drogową przy wsparciu przedsiębiorców. W samym tylko 2019 roku zakończyły się dwa zadania realizowane w tej formule: budowa ul. Lisiej i Dobrzewińskiej w Chwaszczynie (wsparcie firmy Triada Augusto i Pana Jerzego Kluszczyńskiego. Dodatkowo to zadanie uzyskało wsparcie rządowe w kwocie 750 tys. zł. ) oraz budowa ul. Jabłoniowej w Żukowie (wsparcie firmy Makurat Invest).

Więcej na temat tych inwestycji przeczytać można tutaj:

https://www.zukowo.pl/pl/index.php?id=27&idd=5459

https://www.zukowo.pl/pl/index.php?id=27&idd=5500


Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do pliku PDF na temat Analiza Porównawcza dla Jednostek Samorządu Terytorialnego
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę https://gops.zukowo.pl/Przekierowanie do informacji na temat OSP ŻukowoPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij