Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Borkowie

1 grudnia 2017

Tegoroczny Światowy Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie obchodzony był w innych niż zazwyczaj warunkach.

Od kilku tygodni borkowskie oddziały przedszkolne funkcjonują w Świetlicy Wiejskiej obok Biedronki. Ich szkolne sale przechodzą remont w ramach programu Mali Giganci. Tymczasowe pomieszczenia są mniejsze, ale za to bardzo przytulne.

Od kilku dni dzieci z paniami przygotowywały niedźwiedzie maski i inne ozdoby. Rano, w dzień Misia, przedszkolaki przyszły w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół. Założyły na głowy misiowe opaski i rozpoczęła się wspólna zabawa: taniec z misiami, próbowanie ulubionego miodku misia, łowienie rybek na magnetyczną wędkę oraz budzenie śpiącego starego niedźwiedzia przy dźwiękach piosenki. Z zamkniętymi oczami dzieci ozdabiały także misiowe plakaty.

Pluszowy Miś narodził się 25 listopada 1902 roku, gdy to prezydent Teodor Roosvelt ułaskawił na polowaniu małego przerażonego niedźwiadka, co uwieczniono na zdjęciu. Producent zabawek podchwycił temat i narodził się słynny Teddy Bear (od Teodor). Od tego czasu miękki puchaty miś jest najmilszą zabawką, przyjacielem dzieci i przytulanką przy zasypianiu.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-12-01 09:46:48)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-12-01 09:48:30)
Liczba odwiedzin: 554
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij