Aktualności - Sucovia CUP – fantastyczny poziom turnieju - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Sucovia CUP – fantastyczny poziom turnieju

17 maja 2017

14 maja w Hali Sportowej w Żukowie odbył się turniej sportowy Sucovia CUP, którego wyniki zaliczają się do rankingu Masters Pomorze 2017. Zwycięzcą turnieju został Kazimierz Sychowski – Wejher Wejherowo oraz Baśka Białogóra.

Turniej karcianej Baśki, odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Żukowa – Wojciecha Kankowskiego. Turniej Sucovia CUP, był rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport z asem trefl. W turnieju rozegrano 5 rund, podczas których zawodnicy rywalizowali o 40 pucharów oraz nagród rzeczowych.

Turniej Sucovia CUP przejdzie do historii Baśki, jako jeden z najbardziej rekordowych turniejów, podczas którego zawodnicy osiągali rekordowe wyniki. Po raz pierwszy dwóch zawodników zgromadziło maksa turniejowego, a o kolejności miejsc decydowała mała różnica punktów. Rekordowe wyniki uzyskało podium pań, które zdobyły łącznie rekordowe 60 pkt. W rywalizacji par najniższy nagrodzony wynik 41 pkt., pozwalał wygrać turniej, ale nie w Żukowie. Podobnie rzecz ma się w kategorii zespołów gdzie 71 pkt., pozwalało wygrać turniej, natomiast w Żukowie zajęto tylko skromne VII miejsce.

Sucovia Cup zdobył Kazimierz Sychowski – Wejher Wejherowo, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rywalizacji sportowej. Zwycięzca przyznał, że nie spodziewał się wygranej - Miałem niesamowity dzień, bardzo długo na niego czekałem. Fajne uczucie z wygranej, postaram się znowu powalczyć w kolejnych turniejach i po moc kolegom z zespołu.

Drugie miejsce zajął Henryk Radtke – Klos Werblinia, który także zdobył max ilość pkt. – był bardzo zaskoczony wynikiem ale musiał uznać wyższość zwycięzcy turnieju. Trzecie miejsce zdobył Kazimierz Kreft – RemuS Żelistrzewo, który także był bardzo blisko wygranej. Rekordowe podium panów zdobyło łącznie 88 pkt.- trudny wynik do pobicia. Kolejne miejsca zajęli następujący zawodnicy: Dąbrowski Czesław - Szczupak 12 Brzozówka, Wendt Stanisław - Orły Karczemki, Bronk Andrzej - Marwoj Gdańsk, Rojek Zdzisław – Pogorszewo, Baran Marek - Baśka Białogóra, Olak Józef - Asy Mikołajki, Wilma Władysław - Sokół Stężyca. W rywalizacji pań zwyciężyła Elżbieta Kruk – Asy Kamień.

W rywalizacji par zwyciężył Remus Żelistrzewo - Miszka Bogdan i Kreft Kazimierz, którzy zanotowali fantastyczny wynik oraz znakomity występ turniejowy. Drugie miejsce zajęła para Wejhera Wejherowo – Napieralski Bogusław i Kazimierz Sychowski. Trzecie miejsce zdobył Klos Werblinia – Radtke Henryk i Kwidziński Kazimierz. Całe podium  w rywalizacji par uzbierało łącznie 137 pkt.

Turniej drużyn wygrała Baska Białogóra – kpt. Maszke Andrzej, Baran Marek, Koziróg Ryszard, Jamrus Jan, która umocniła się na pozycji lidera Masters Pomorze 2017. Drugie miejsce zajął zespół Sokoły Rumia – kpt. Treder Danuta, Baumgardt Zbigniew, Karaś Edmund, Puchowski Andrzej. Trzecie miejsce zdobył RemuS Żelistrzewo – kpt. Miszka Bogdan, Bojke Zygmunt, Kreft Kazimierz, Jaszke Bolesław. Miejsca po podium zajęły następujące zespoły: Pogorszewo, Szczupak 12 Brzozówka, Kłos Werblinia, Asy Mikołajki Pomorskie, Wejher Wejherowo, Szumleś City, Luzino I. Rekordowy wynik zespołów z podium wynosi 237 pkt.

Turniej Sucovia CUP, został rozegrany w Hali Sportowej, ul. Armii Krajowej 2E. w Żukowie. Organizatorem turnieju był Ośrodek kultury i Sportu w Zukowie. Ceremonię zakończenia turnieju poprowadził Burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski, Przewodniczący Rady Miasta – Witold Szmidtke i Dyrektor Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie – Aleksandra Rogalewska.