Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

SPR GKS Żukowo zwycięża po raz kolejny!!!

30 października 2017

W środę 25 października drużyna SPR GKS Żukowo rozegrała wyjazdowy mecz finału eliminacji wojewódzkich Pucharu Polski. Przeciwnikiem był zespół Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Zwycięzca tego meczu awansował do 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski. Po 60 minutach ciekawego meczu, bardziej zadowolony był SPR GKS, który zwyciężył 26 : 24.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Żukowian. Pierwszą bramkę zdobył Damian Didyk. Jak się okazało goście nie oddali prowadzenia do końca spotkania. Do bramki Sokoła trafiali: Wojciech Hajnos, Karol Radecki oraz Filip Wiczkowski. Po 30 minutach gry goście prowadzili 17 :10.

W drugiej połowie drużyna z Kościerzyny wzięła się za odrabianie strat. W bramce pojawił się Artur Kaczmarek, który w poprzednim sezonie reprezentował Żukowo. Dzięki jego udanym interwencjom, gospodarzom w 43 minucie udało się zmniejszyć rozmiary porażki do jednego trafienia (18:19). SPR GKS nie pozwolił jednak wyrwać sobie zwycięstwa. Celnie trafiali Wiczkowski i Radecki. Mecz zakończył się dwubramkową przewagą zawodników z Żukowa i to oni cieszyli się z awansu do dalszych gier. Wszystko wskazuje, że w kolejnej rundzie rywalem będzie drużyna z Superligi, a Żukowo będzie gospodarzem meczu.

Następny mecz SPR GKS Żukowo rozegra u siebie już 4 listopada. Rywalem będzie drużyna z czołówki tabeli – WKS Grunwald Poznań. Początek meczu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje o zbliżających się meczach oraz galerię zdjęć z meczów, można zobaczyć na profilu drużyny na portalu Facebook (SPR GKS Żukowo).

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SPR GKS Żukowo 24 : 26 (10 : 17)

Sokół: Sokołowski, Kaczmarek – Bronk T. 3, Molis 2, Reichel M., Piechowski 4, Męczykowski 1, Babieracki 2, Reichel J., Czaja 1, Konkel 5, Bednarek 3, Derdzikowski, Bronk A. 3.

Karne: 1/1.

Kary: 8 min. (Derdzikowski – czerwona kartka – bezpośrednia dyskwalifikacja,  Piechowski, Reichel J., Bednarek – po 2 min.).

SPR GKS: Żurawski, Muńko, Braciszewski – Radecki 8, Wiczkowski 5, Adamczyk Sz. 2, Wenderski 1,  Kaniowski, Korbus, Spierewka 1,  Hajnos 5, Didyk 4, Reseman, Woźniak.