Aktualności - Przegrana po walce GKS Żukowo! - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Przegrana po walce GKS Żukowo!

15 maja 2017

W dniu 13 maja po raz ostatni w sezonie 2016/2017 na parkiecie w Żukowie rozegrali mecz piłkarze ręczni GKS Żukowo. Rywalem był wicelider I ligi, zespół Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, jednak szybko odpowiedział celnym rzutem z karnego Michał Orzechowski. Drużyna z Gorzowa przejęła inicjatywę i w 21 minucie wyszli na prowadzenie 11 : 7. W tym momencie Żukowianie rozpoczęli pościg. Po świetnych kontratakach Marka Marciniaka i celnych rzutach Mateusza Babierackiego, wyszli na prowadzenie 12 : 11 (27 minuta). W samej końcówce pierwszej połowy, goście po rzucie karnym prowadzili jedną bramką (14 : 13).

Drugą połowę skutecznie dla Żukowa rozpoczął Orzechowski, niestety za chwilę nie wykorzystał rzutu karnego. Co prawda w 37 minucie Kamil Adamczyk wyprowadził GKS na jednobramkowe prowadzenie, ale od tego momentu lepiej zaczęli grać zespół gości. Stal Gorzów walczy o zajęcie I miejsca w lidze, które pozwoli skutecznie ubiegać się o grę w Superlidze w przyszłym sezonie. W ciągu kolejnych 10 minut powiększyli przewagę do 5 bramek (24 : 19 w 48 minucie). GKS nie poddawał się. Tak jak w całym sezonie drużyna pokazała, że potrafi walczyć nawet z zespołami z czołówki tabeli. Po świetnej grze Pawła Ciszewskiego, kontratakach Karola Radeckiego i celnych rzutach Babierackiego, w 56 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 26 : 26. Niestety nie udało się utrzymać remisu do końca. Gorzowianie zdobyli jeszcze dwie bramki, a GKS odpowiedział  jedynie trafieniem Adamczyka.

Przed meczem wydawało się, że GKS Żukowo jest bez szans w walce z drużyną z Gorzowa. Jednak okazało się, że niewiele brakowało a mogli nawet wygrać ten mecz.

Ostatni w sezonie mecz, odbędzie się 20 maja. Rywalem będzie kolejny kandydat do awansu - Spójnia Gdynia.

GKS Żukowo - Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów 28:29 (13:14)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek– Adamczyk 6, Babieracki 6, Marciniak 5, Orzechowski 5, Ciszewski 4, Radecki 2, Wiczkowski, Dzierżawski, Niedziółka, Czarnecki, Reseman.

Karne: 2/3.

Kary: 10 min. (Ciszewski 2 min. - cz.k., Reseman, Adamczyk, Babieracki, Dzierżawski - po 2 min.).

Kancelaria Andrysiak Stal: Marciniak, Nowicki - Kryszeń 10, Stupiński 4, Starzyński 4, Serpina 4, Gębala 4, Bekisz 3 oraz Smolarek, Turkowski, Droździk, Kłak.