Aktualności - Kolejny punkt zdobyty przez piłkarzy ręcznych GKS Żukowo! - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Kolejny punkt zdobyty przez piłkarzy ręcznych GKS Żukowo!

27 lutego 2017

W dniu 25 lutego 2017 drużyna gościła drugi zespół w tabeli rozgrywek  I ligi - OKPR Warmia Traveland Olsztyn.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli goście, ale zawodnicy z Żukowa natychmiast odpowiedzieli trzema trafieniami. Do bramki rywali trafiali kolejno : Paweł Dzierżawski, Marek Marciniak i Michał Orzechowski. Od razu zareagował trener olsztyńskiej drużyny, Gienadyj Kamielin, biorąc czas dla swojego zespołu. Jednak niewiele to pomogło. Praktycznie do 25 minuty pierwszej połowy Żukowianie prowadzili różnica kilku bramek. W samej końcówce po trzech celnych rzutach zawodników z Olsztyna, udało im się zmniejszyć stratę do jednej bramki. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 13 : 12 dla GKS Żukowo

Początek drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej. Najpierw trafiają rywale, a potem szybka odpowiedź gospodarzy. Zapowiadało się,  że do końca meczu zawodnicy GKS utrzymają przewagę i spokojnie wygrają mecz. Jednak między 40 a 50 minutą w grze drużyny z Żukowa nastąpił przestój. Rywale zdobyli 7 bramek, na co zawodnicy GKS odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. Sędziowie udzieli kilka indywidualnych - 2 minutowych kar, co powodowało, że gospodarze grali w osłabieniu. Na tę sytuację szybko zareagowali trenerzy, Panowie Jakub Bonisławski i Leszek Biernacki, korzystając z przerwy technicznej. Po udzieleniu wskazówek Żukowianie zaczęli odrabiać straty. Po bardzo emocjonującej końcówce, po celnych trafieniach Szymona Adamczyka i Oskara Niedziółki  udało się doprowadzić do remisu.

Po raz kolejny zawodnicy GKS Żukowo pokazali, że walczą do końca. Kolejny bardzo trudny rywal miał wiele kłopotów, gospodarze mieli bardzo dużą szansę na odniesienie kolejnego zwycięstwa. Zabrakło dosłownie kilku sekund. Zgodnie z opinią trenerów, przed rozpoczęciem tego spotkania, wynik remisowy każdy brałby „w ciemno”, po zakończeniu pozostał pewien niedosyt. Z perspektywy całego meczu obiektywnie można stwierdzić, że wynik był jak najbardziej sprawiedliwy.

Po zakończeniu zawodnicy GKS podziękowali licznie zgromadzonej w hali publiczności. Na trybunach pojawiło się ponad 200 osób, które do końca wierzyło w pozytywne rozstrzygniecie tego spotkania.

Kolejny mecz drużyna rozegra 4 marca, na wyjeździe. Rywalem będzie Real Astromal Leszno.  Do hali w Żukowie zapraszamy 11 marca na mecz z kolejnym zepołem z czołówki tabeli – Nielbą Wągrowiec, Początek meczu o godz. 18.00.

GKS Żukowo - Warmia Traveland Olsztyn 25:25 (13:12)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Niedziółka 6, Marciniak 5, Orzechowski 3, Adamczyk 3, Ciszewski 3, Dzierżawski 2, Wiczkowski 2, Babieracki 1 oraz Radecki, Czarnecki.
Karne: 0/1.
Kary: 12 min. (Dzierżawski 4 min., Wiczkowski, Orzechowski, Ciszewski, Adamczyk - po 2 min.).

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Fugiel 10, Malewski 5, Dzieniszewski 2, Kozakiewicz 2, Królik 2, Deptuła Piotr 1 oraz Krawczyk, Dzido.