Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Komunikaty i ogłoszenia

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Informacje dot. zmiany nazw ulic

30 październik 2017

Uprzejmie przypominamy, że w dniu 9 października 2017 r. weszły w życie Uchwały Rady Miejskiej w Żukowie kolejno: nr XLIII/487/2017, XLIII/488/2017, XLIII/489/2017 oraz XLIII/490/2017 z dnia 29 sierpnia 2017 roku zmieniające nazwy ulic:

 • ul. 16 marca na ul. ks. ppłk. Józefa Wryczy w Żukowie (ul. ks. Wryczy)
 • ul. Aleksandra Zawadzkiego na ul. Tadeusza Zawadzkiego w Żukowie (ul. Zawadzkiego)
 • ul. Leona Kruczkowskiego na ul. Kazimierza Kruczkowskiego w Żukowie (ul. Kruczkowskiego)
 • ul. J.Krasickiego na ul. Ignacego Krasickiego w Leźnie (ul. Krasickiego)

Uchwały zostały podjęte w związku z przyjętą przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r., poz.744).

W związku z powyższym mieszkańcy dotychczasowej ulicy 16 marca w Żukowie winni dokonać następujących zmian:

 1. Urząd Skarbowy w Kartuzach, ul. Kościerska 13 – osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne NIP-3; pozostali – druk ZAP-3.
 2. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz posiadające zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych powinny złożyć w urzędzie wniosek CEIDG-1.
 3. Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Kartuzy, ul. Ceynowy 5 – osoby pobierające świadczenia powinny zgłosić zmianę na formularzu ZUS-ER-WZD-01.
 4. Banki, dostawcy energii elektrycznej, usług telekomunikacyjnych – należy dokonać zgłoszenia zmiany nazwy ulicy.
 5. Należy uaktualnić adres na deklaracjach (wyłącznie właściciele nieruchomości):

      a) w sprawie gospodarowania odpadami,

      b) na podatek od nieruchomości.

  Formularze służące zmianie nazwy adresu na powyższych deklaracjach znajdują się w załączeniu niniejszej informacji.

 6.  Należy uaktualnić tablice z numerami porządkowymi o nową nazwę ulicy (numery porządkowe pozostają bez zmian).

Natomiast mieszkańcy dawnych ulic Aleksandra Zawadzkiego, Leona Kruczkowskiego w Żukowie oraz J.Krasickiego w Leźnie proszeni są o kontakt z instytucjami państwowymi, bankami oraz dostawcami mediów w celu zweryfikowania, czy nie zachodzi potrzeba aktualizacji danych w ewidencjach i rejestrach. Osoby zameldowane na powyższych ulicach, prowadzące działalność gospodarczą powinny złożyć w tut. Urzędzie wniosek CEIDG-1., celem aktualizacji wpisu w ewidencji działalności gospodarczej.

Ponadto Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że wymiana dokumentów takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny pojazdu są zwolnione od opłat. Jednocześnie zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. z 2016 r. poz. 744) dokumenty te zachowują swoją ważność pomimo zmiany nazwy przedmiotowej ulicy. Zatem nie ma konieczności zmiany ww. dokumentów.

Więcej informacji pod numerem telefonu (58) 685-83-58

Pliki do pobrania:


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2017-10-30 15:03:20)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2017-11-09 08:55:34)
Liczba odwiedzin: 425
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij