Aktualności - GKS Żukowo przegrywa po walce! - Gmina Żukowo

Aktualności

Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

GKS Żukowo przegrywa po walce!

13 marca 2017

W dniu 11 marca 2017 roku, szczypiorniści GKS Żukowo rozegrali kolejny mecz w I Lidze Piłki Ręcznej. Rywalem była doświadczona drużyna Nielby Wągrowiec.

Mecz od samego początku nie układał się korzystnie dla gospodarzy. W 8 minucie goście wygrywali już 5 : 1. Taki początek miał wpływ na przebieg całego meczu. Gospodarze praktycznie cały czas „gonili” wynik. Grę odmieniło wejście Damiana Kaniowskiego, który zdobył bramkę i asystował przy bramkach kolegów. Dobrze zaprezentował się również Michał Orzechowski, który w całym meczu rzucił 7 bramek. Jednak nie najlepsza gra w obronie pozwoliła gościom odskoczyć na koniec I połowy na 6 bramek (13 : 19).

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Krzysztofa Czarneckiego, jednak zawodnicy Nielby szybko odpowiedzieli dwoma bramkami. Drużyna GKS przyspieszyła grę, kolejny raz bardzo skutecznie grał Marek Marciniak (8 bramek w całym meczu). Dobrze rozgrywał Krzysztof Czarnecki.

Niestety straty z pierwszej połowy nie pozwoliły doprowadzić przynajmniej do remisu. Drużyna z Wągrowca jest bardzo doświadczonym zespołem. Zawodnicy GKS cały czas uczą się I ligi. Brakuje jeszcze stabilizacji formy. Chwila dekoncentracji kosztuje bardzo wiele. Brak skuteczności, przestoje w grze obronnej powodują, że bardziej doświadczone zespoły zyskują przewagę kilku bramek, której pilnują do końca meczu.

Kolejny mecz rozegrany zostnie już w najbliższą sobotę, 18 marca w Wieluniu, a w Żukowie 25 marca. Rywalem będzie bezpośredni rywal w walce o utrzymanie -  Mazur Sierpc. Początek meczu o godz. 18.00.

GKS Żukowo - Nielba Wągrowiec 30:35 (13:19)

GKS: Plaszczak, Muńko, Kaczmarek - Marciniak 8, Orzechowski 7, Czarnecki 6, Adamczyk 2, Kaniowski 2, Wiczkowski 2, Radecki 1, Dzierżawski 1, Ciszewski 1 oraz Reseman, Babieracki.