Aktualności - Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych z mocnym akcentem GKS Żukowo - Gmina Żukowo

30 listopada 2020

Brązowy medal w klasyfikacji drużynowej seniorów padł łupem GKS Żukowo w Kwidzynie. Wojciech Serkowski dobiegając na 5. miejscu na krótszym dystansie (4 km) był bardzo blisko medalu i wchodząc na ostatnie kilometrowe okrążenie prowadził przed wieloma utytułowanymi zawodnikami, w tym Marcinem Lewandowskim (brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019 r. na 1500 m).

Na dłuższym dystansie Krzysztof Żygenda zajął 11. miejsce, a Bartek Zyborowicz 23. miejsce. Dało to w sumie medal w drużynie z czego jesteśmy bardzo zadowoleni! Rok temu GKS Żukowo zostało najlepszym klubem wśród juniorów w Polsce w Olszynie, natomiast 2018 roku w Żagananiu seniorzy również zdobyli brązowe medale!

W biegach młodzieżowych Weronika Mikołajewska zajęła 10. lokatę na 4 km, a młodsza z sióstr, Julia, dobiegła na 15. miejscu U18 na 2 km.

Od wielu lat GKS Żukowo jest wiodącym klubem w lekkiej atletyce w biegach halowych, przełajowych oraz w sezonie letnim w kategoriach od młodzika do seniora włącznie.

Dziękujemy Gminie Żukowo, OKiS Żukowo bez których nie było by tych sukcesów!