Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa na nową siedzibę OKiSu podpisana!

13 grudnia 2018

Już w drugiej połowie 2019 roku pracownicy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie przeprowadzą się z ul. Mściwoja na ul. 3 Maja 9b. Tam też mieszkańcy będą mogli udać się ze swoimi sprawami dotyczącymi OKiSu. Wszystko za sprawą podpisanej właśnie umowy na przebudowę, remont i adaptację budynku, znajdującego się w sąsiedztwie Spichlerza.


- Lokalizacja to niewątpliwie atut tego obiektu – podkreśla Aleksandra Rogalewska- Kania, dyrektor OKiS. – Będziemy sąsiadować nie tylko ze Spichlerzem, gdzie będą odbywać się imprezy i zajęcia kulturalne, ale też z prawdziwą perełką turystyczną, Zespołem Poklasztornym Norbertanek.


W pobliżu znajduje się również przestrzeń parkowa (inwestycja zakończona we wrześniu br.), a także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, a już wkrótce w tym miejscu zostanie oddana do użytku przystań kajakowa w ramach przedsięwzięcia „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni”.


- Cieszę się, że to miejsca rozwija się w taki właśnie sposób – mówi Wojciech Kankowski, Burmistrz Gminy Żukowo. - Ta część miasta staje się nie tylko świetnym miejscem z puntu widzenia turysty, ale przede wszystkim mieszkańca naszej gminy. To doskonałe miejsce na spacery, spędzenie czasu z rodziną, a w najbliższym czasie – dzięki Spichlerzowi i nowej siedzibie OKiSu - znacznie wpłynie także na życie kulturalne gminy Żukowo.


Przebudowany budynek to przede wszystkim 2 kondygnacje i 800 m kw. powierzchni użytkowej. Zadanie jest realizowane przez spółkę Majkowski Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji to 4,5 mln zł.
Prace ruszą jeszcze w grudniu, a zakończą się w okresie letnim przyszłego roku.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-03 14:28:46)
Liczba odwiedzin: 963
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij