Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Pierwsza sygnalizacja świetlna w Żukowie

19 grudnia 2018

Przy ul. Armii Krajowej, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie uruchomiona została właśnie sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, tzw. „czerwone za karę”.

- Decyzja o realizacji zadania podyktowana była przede wszystkich bezpieczeństwem naszych mieszkańców, a zwłaszcza uczniów pobliskiej szkoły – mówi Burmistrz Gminy Żukowo, Wojciech Kankowski. – Inwestycja była możliwa dzięki dobrej współpracy zarówno z Radą Miejską jak i Radą Osiedla Norbertanek.

Kierowcom światło czerwone wyświetlone zostanie w dwóch przypadkach: „za karę” gdy przekroczą dozwoloną w tym miejscu prędkość lub gdy pieszy naciśnie przycisk wyrażając wolę przejście na drugą stronę ulicy.

Zadanie kosztowało 135 tys. zł., z czego 85 tys. zł pochodziło z budżetu Gminy Żukowo, a 50 tys. zł z budżetu Rady Osiedla Norbertanek.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-03 14:28:34)
Liczba odwiedzin: 1231
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij