Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Parking przy PKM w Rębiechowie otwarty

12 marca 2019

Po briefingu prasowym przy przystanku PKM w Rębiechowie miało miejsce otwarcie nowego parkingu. Szlaban symbolicznie otworzyli: Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Burmistrz Gminy Żukowo, Wojciech Kankowski.

- Myślę, że idea węzła integracyjnego w tym miejscu jak najbardziej sprawdzi się – wspomniał Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo. – Nasi mieszkańcy, którzy związani są z Gdańskiem poprzez pracę czy uczelnię, zyskają znacznie lepsze możliwości komunikacyjne.

Kierowcy samochodów do dyspozycji będą mieli 390 miejsc postojowych. Nie zapomniano również o rowerzystach. Z myślą o nich powstał parking dla rowerów z wiatą. Wszystko w sąsiedztwie dworca PKM, tak by transport był możliwie szybki i wygodny. Nowo powstały parking będzie bezpłatny.

Inwestycja realizowana była przez Miasto Gdańsk i w ponad połowie sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej. Teraz przyszła pora na zadania realizowane przez żukowski samorząd. Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę, które ze względu na wielu zarządców dróg jest bardzo czasochłonne i skomplikowane. O pozwolenie Gmina ubiegała się już w 2018 roku i wtedy też planowano rozpoczęcie inwestycji. Po uzyskaniu pozwolenia żukowski samorząd zajmie się budową pozostałej części węzła integracyjnego przy przystanku PKM Rębiechowo z trasami dojazdowymi i ścieżkami rowerowymi. Na te cele przeznaczono ok 35 mln zł, również w tym przypadku nie zabraknie dofinansowania unijnego.

Robocze spotkanie Burmistrza Gminy Żukowo z Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz, było również okazją do złożenia jej gratulacji z okazji zaprzysiężenia na prezydenta Miasta Gdańska.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-03-12 14:45:47)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-03-12 15:20:40)
Liczba odwiedzin: 1178
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij