Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Awaria w remizie OSP w Baninie

8 stycznia 2019

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, iż dnia 02.01.2019 r., członek OSP w Baninie zgłosił do Zespołu Gospodarki Nieruchomościami powstanie szkody w budynku OSP w Baninie, w wyniku której znaczna część budynku uległa zalaniu i została wyłączona z użytkowania.

W związku z powyższym dnia 02.01.2019 r., odbyła się wizja lokalna pracownika Urzędu Gminy w powyższym budynku w celu wykonania dokumentacji fotograficznej. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych elektryk sprawdził stan instalacji elektrycznej. Dnia 04.01.2019 r. przesłano do brokera ubezpieczeniowego (Supra Brokers) obsługującego Gminę Żukowo zgłoszenie szkody wraz z dokumentacją fotograficzną. Dnia 07.01.2019 r. Urząd Gminy w Żukowie otrzymał informację, że szkoda została zarejestrowana w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. O dalszych czynnościach w sprawie prowadzonej przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Gmina Żukowo zostanie poinformowana w dalszej korespondencji (przesłanej drogą elektroniczną).

Na zlecenie Gminy Żukowo w dniu 08.01.2019 r., został wykonany przegląd rzeczoznawcy budowlanego i w terminie 7 dni powinien zostać wykonany przez niego przedmiar robót oraz kosztorys inwestorski, obejmujący zakres prac remontowych w przedmiotowym budynku. Ponadto w trybie pilnym zostanie przeprowadzony przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia przegląd elementów instalacji i urządzeń elektrycznych (np. lampy sufitowe, podtynkowe puszki elektryczne itp.).

Awaria była przypadkiem losowym, jednakże rozmiar strat jest tak znaczny, że należy wszelkie działania prowadzić z należytą pieczołowitością, tak aby ubezpieczyciel nie miał co do postępowania właściciela obiektu, zastrzeżeń. Zapewniamy, że użytkujący obiekt w Baninie strażacy OSP, mogą liczyć na wszelką pomoc i wsparcie w swoich działaniach. Straty ponieśli również inni użytkownicy obiektu, biblioteka samorządowa oraz oddział ZKP w Baninie.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-08 12:33:49)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-01-08 12:33:59)
Liczba odwiedzin: 740
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Zamknij