Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Żukowski Bal Seniora

12 lutego 2018

Na tegoroczne spotkanie żukowskich seniorów przybyło ponad 400 osób. Tę wieloletnią już tradycję kultywuje się nie tylko w mieście, ale również w sołectwach Gminy.

Na coroczne spotkania zapraszani są mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 65 rok życia. Tegoroczna frekwencja mile zaskoczyła organizatorów. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło tuż po godz. 14:00. Konferansjer Robert Redlicki przywitał władze Gminy: Burmistrza Wojciecha Kankowskiego, Przewodniczącego Rady Witolda Szmidtke, obecnych księży oraz organizatorów.

Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał Burmistrz Gminy Żukowo. Witając zebranych podkreślił, że są bardzo ważną częścią społeczeństwa, z której doświadczeń czerpią kolejne pokolenia. Proboszczowie żukowskich parafii ks. Krzysztof Sagan i ks. dziekan Czesław Las, zaznaczyli, że seniorzy pełnią w naszym życiu ważną rolę również ze względu na troskę, którą otaczają najbliższych.

Po odśpiewaniu uroczystego "Sto lat!" i wzniesieniu toastu, burmistrz Wojciech Kankowski pokroił tort. W trakcie delektowania się pysznym wypiekiem z Cukierni Markiza, na scenie scenie wystąpiły dzieci z zespołu Niezabotczi, działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Swoją twórczością z zebranymi podzieliła się także Danuta Buszta.

Do wspólnej zabawy żukowskich seniorów zaprosił lokalny zespół, w którego skład weszli: Monika Dejk-Ćwikła, Iga Pobłocka i Stanisław Dejk.

Organizatorami Balu Seniora byli: Gmina Żukowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie, Parafialny Zespół Caritas przy parafii WNMP w Żukowie.

Bale Seniora odbywają się w każdym sołectwie Gminy i są organizowane z funduszy sołeckich.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-02-12 11:44:52)
Informację zmodyfikował(a): Natalia Piotrzkowska (2018-02-13 11:02:54)
Liczba odwiedzin: 1587
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij