Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Zakończenie bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców Gminy Żukowo

5 lipca 2019

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu bezpłatnych szkoleń dla ponad 150 mieszkańców Gminy Żukowo oraz okolic, zrealizowanych w ramach projektu J@ w Internecie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak licznego udziału lokalnego społeczeństwa,  za co bardzo dziękujemy uczestnikom projektu. Jestem przekonana, że udział w projekcie podniósł znacznie umiejętności poruszania się w obszarze kluczowych kompetencji cyfrowych i wzmocni  pozycję na rynku pracy jego uczestników - stwierdziła koordynator projektu Marlena Dunajska.

Świadome i kompetentne, ale też bezpieczne używanie Internetu to obecnie bardzo ważna kwestia, a zdobycie kompetencji cyfrowych sprawia, że ich posiadacz staje się konkurencyjny na rynku pracy. Dlatego głównym celem projektu było właśnie zwiększenie umiejętności cyfrowych. Szkolenia odbywały się w miejscach użyteczności publicznej takich jak: Strefa Kultury w Chwaszczynie, siedziba  Urzędu Gminy w Żukowie oraz w sali konferencyjnej udostępnionej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żukowie. Uczestnicy pracowali na zakupionych w ramach projektu laptopach, w małych grupach, co dawało większą szansę na zdobycie wiedzy, ale też nabycie niezbędnych umiejętności praktycznych takich jak pozyskiwanie informacji, komunikacja, czy korzystanie z usług i e-usług publicznych. Szkolenia prowadzone były przez instruktora przeszkolonego przez Fundację Legalna Kultura, wyspecjalizowanego w 7 zaproponowanych w szkoleniach modułach tematycznych.

Poniżej podsumowanie projektu w liczbach przeszkolonych uczestników za okres styczeń/maj 2019r.

Operatorem programu jest Fundacja Legalna Kultura, całkowita wartość projektu wynosi 150 000,00 zł w 100% finansowanego ze środków z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, III oś priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Działanie 3.1. Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Wojciech Kruk (2019-07-05 13:59:23)
Informację zmodyfikował(a): Wojciech Kruk (2019-07-08 13:14:14)
Liczba odwiedzin: 358
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij