Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Współpraca procentuje - Skrzeszewo już z nowym chodnikiem

6 listopada 2019

Zakończyła się budowa chodnika na trasie Babi Dół-Skrzeszewo I etap. Zadanie realizował Powiat Kartuski przy wsparciu Gminy Żukowo. To kolejny przykład dobrej współpracy obu samorządów.

Dzięki współfinansowaniu inwestycji powstał nowy odcinek chodnika o długości ok. 620 m.

- Choć droga, przy której powstał chodnik nie jest gminna, to jest to odcinek niezwykle istotny z perspektywy bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Cieszę się, że Powiat zrealizował to zadanie i że Gmina mogła pomóc w jego realizacji. Dziękuję za dobrą współpracę.

Gmina Żukowa na mocy uchwały Rady Miejskiej z dnia 8 października br. na to zadanie przekazuje kwotę do 300 tys. zł (ale nie więcej niż 50% kosztów realizacji inwestycji.) Budowa chodnika to kolejna inwestycja realizowana w partnerstwie obu samorządów. Wśród nich znaleźć można m.in., ubiegłoroczną budowę parkingu przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie (więcej o tej inwestycji tutaj: https://www.zukowo.pl/pl/index.php?id=27&idd=5230). Z kolei w tym roku Starostwo Powiatowe właśnie w Żukowie otworzyło pierwszą zamiejscową filię Wydziału Komunikacji.

Co więcej w ramach współpracy żukowski samorząd wspiera jeszcze inne zadania Powiatu, realizowane na terenie gminy Żukowo:

- wykonanie projektu oświetlenia drogi 1901G ulica Lotnicza w Baninie

- wykonanie projektu budowy mostu w ciągu drogi 1930G w miejscowości Niestępowo (Stara Piła) nad torami kolejowymi

- wykonanie odnowy nawierzchni bitumicznej w ciągu drogi 1902G w miejscowości Tuchom

- budowa sygnalizacji świetlnej w ciągu drogi powiatowej nr 1900G w miejscowości Pępowo

Powyższe zadania powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.


Liczba odwiedzin: 250
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij