Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Wielkie emocje na turnieju Indiaca w Żukowie

25 listopada 2019

W Żukowie odbyła się niecodzienna impreza sportowa. Nowa dyscyplina INDIACA zgromadziła reprezentacje sołeckie Gminy Żukowo oraz zawodników z Gminy Morąg. Aż 8 drużyn wzięło udział w I Samorządowym Turnieju "Indiaca to lotka słodka" o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie.

Na boisku pojawili się zawodnicy reprezentacji sołeckich: Chwaszczyna, Pępowa, Leźna, Borkowa, Sulmina i drużyny z Morąga. Nowa dyscyplina popularna od kilku lat w Morągu zdobyła dużą popularność w Gminie Żukowo dzięki Iwonie Wygnał z Indiaca Team Żukowo. Szkolenie Indiaci rozpoczęło się we wrześniu br. i bardzo zainteresowało dzieci i dorosłych. Przez ten czas co tydzień odbywały się treningi w kilku sołectwach a w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie gra została wprowadzona jako innowacja pedagogiczna. Lekka lotka, łatwość w przyswajaniu umiejętności, zbliżone siatkarskie zasady gry czynią Indiacę fantastyczną, emocjonującą grą i alternatywą dla trudniejszej w opanowaniu siatkówki. 

I Samorządowy Turniej w Indiacę zgromadził wiele fanów tej nowej dyscypliny. Otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski wraz z Witoldem Szmidtke Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żukowie. W sołeckich zespołach nie zabrakło wyjątkowych gości. Udział w Turnieju wziął między innymi Piotr Fikus Wicestarosta Powiatu Kartuskiego oraz Witold Szmidtke, który sprawował patronat nad Turniejem.

W zespołach grali przedstawiciele Rad Sołeckich i mieszkańcy Gminy Żukowo. Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwali nauczyciele WF, a przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo wraz z Radosławem Cebela pomagali we współorganizacji imprezy. Zawody dostarczyły uczestnikom ogromnych, niezapomnianych emocji, wspaniałej atmosfery i dobrej zabawy. Pokaz artystyczny, aby uatrakcyjnić zawody, przygotowało Studio Tańca Mambo a także zespół „Czarodzieje z Kaszub”. Przepiękne występy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nie zabrakło poczęstunku zorganizowanego przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz integracji sportowej wśród uczestników i przybyłych gości.

Poziom gry zaskoczył wielu uczestników i wiernych kibiców. Po bardzo wyrównanych spotkaniach, do ścisłego finału awansowało Chwaszczyno, Borkowo, Sulmin i zespół z Morąga. Zawodnicy z Borkowa pokazali bardzo wysoki poziom i w finale po bardzo zaciętej walce o 1 miejsce, mecz Sołectwa Borkowo z Indiaca Morąg zakończył się wynikiem 1:2. Tylko 2 punkty dzieliły Borkowo od wygranej. To był fantastyczny mecz i wielkie widowisko sportowe.

W ostatecznej klasyfikacji zespoły uplasowały się w następującej kolejności:
1 miejsce Indiaca Morąg
2 miejsce Sołectwo Borkowo
3 miejsce Sołectwo Sulmin
4 miejsce Sołectwo Chwaszczyno
5 miejsce Sołectwo Pępowo
6 miejsce Sołectwo Leźno

Na  zakończenie turnieju podziękowania otrzymali zawodnicy z Morąga wraz z trenerem, którzy w przypadku dwóch zespołów rywalizowali poza konkursem. Gratulacje i upominki od Gminy Żukowo trafiły do wszystkich zespołów. Pamiątkowe medale od Indiaca Team Żukowo wręczał Andrzej Karczewski Przewodniczący Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji w Żukowie, a ufundowane puchary Witold Szmitke Przewodniczący Rady Miejskiej.

Iwona Wygnał z Indiaca Team Żukowo złożyła podziękowania wszystkim zaangażowanym, w szczególności Fundacji Zdolni Tworzą, Właścicielom Delikatesów Justynka w Tuchomiu, Młodzieżowej Radzie Gminy Żukowo i Radosławowi Cebela, Fundacji Edukacji i Działań Społecznych, Dyrektorom Szkół Podstawowych w Pępowie i Żukowie, Radzie Sołeckiej w Chwaszczynie oraz wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, sponsorom i Włodarzom Gminy Żukowo za wsparcie w sportowych działaniach i propagowanie nowej dyscypliny sportu.

Na zakończenie imprezy pod hasłem „Indiaca to lotka słodka” na wszystkich czekała słodka lotka na torcie ufundowanym przez Radę Sołecką w Chwaszczynie. I Samorządowy Turniej Indiaca w naszej Gminie, zdobył sympatię wielu mieszkańców. Propaguje sport i rekreację wśród dzieci i dorosłych, otwiera horyzonty na dyscypliny europejskie - popularyzuje Indiacę jako atrakcyjną dyscyplinę, integruje społeczeństwo i umożliwia niezapomniane wrażenia.

Obejrzyjcie galerie zdjęć: https://drive.google.com/open?id=13dAdsYfUTlrrqUayqFWBUIcR8Ui_FUXq


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-11-25 10:34:18)
Informację zmodyfikował(a): Piotr Lewna (2019-11-25 11:32:49)
Liczba odwiedzin: 354
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij