Inwestycje - W Skrzeszewie powstało nowe boisko - Gmina Żukowo

Menu główne

Narzędzia

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
‹‹ powrót
Drukuj

Inwestycje


Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W Skrzeszewie powstało nowe boisko

7 czerwca 2021

Przy Szkole Podstawowej w Skrzeszewie powstało nowe boisko z nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 450 m2, zastąpiło ono znajdujące się w tym miejscu stare, asfaltowe boisko.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu nie zabrakło pokazów sportowych, kalamburów, a nawet tańca „Belgijki”. Zaproszeni goście oddali również symboliczne rzuty do kosza.

- Drodzy uczniowie, realizujcie swoje talenty, nauczyciele z pewnością wiedzą jakie on są. Jeśli macie taką możliwość, dajcie z siebie wszystko - mówił Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

Płyta nowego boiska ma wymiar 30 x 15 m. Obiekt został wyposażony w sprzęt sportowy umożliwiający grę w piłkę koszykową, ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego. Dodatkowo wybudowany został chodnik i powstały miejsca postojowe, zainstalowany został również stojak rowerowy. W ramach inwestycji zamontowane zostało też oświetlenie, a obiekt ogrodzono.

- Jestem pewna, że boisko będzie służyło zdrowiu, rozwojowi i integracji całej wsi i okolic- mówiła Ewa Płotka dyrektor szkoły w Skrzeszewie.

Wykonawcą prac była spółka ELSIK Sp. z o.o. z Żukowa. Koszt inwestycji to 239 850,00 zł. Pieniądze na ten cel w całości pochodzą z budżetu Gminy Żukowo.

Przypominamy, że w zeszłym tygodniu otwarte zostało boisko w Pępowie, więcej na ten temat przeczytać można tutaj: https://www.zukowo.pl/Pepowo_z_nowym_boiskiem,27,6619#sub_mid

Do tej pory zrewitalizowano stare boiska asfaltowe w Przyjaźni, Żukowie i Pępowie z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu 30%. W Glinczu powstało boisko ze wsparciem programu Aktywne Sołectwo, gdzie ogrom pracy wykonali Mieszkańcy. W Niestępowie i Pępowie powstały boiska odpowiednio wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Borkowo po zakupie terenu przyległego do szkoły ma boisko trawiaste, które po rozbudowie szkoły też czeka budowa trwałej nawierzchni.


Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2021-06-07)
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryPrzekierowanie do informacji na temat informacja o stanach pogodowych
Dziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plPrzekierowanie do strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Przekierowanie do strony Mapa Inwestycji Gminy Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Przejdź do:  (w nowym oknie): FaceBookPrzejdź do:  (w nowym oknie): TwitterPrzejdź do:  (w nowym oknie): YouTubePrzejdź do:  (w nowym oknie): Instagram
Zamknij