Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

W Chwaszczynie obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

4 grudnia 2018

Dnia 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie obchodzono Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji zorganizowano warsztaty polegające na zrozumieniu barier i ograniczeń osób z różnymi deficytami. Dzięki nim, uczniowie i nauczyciele przez chwilę mogli przenieść się do świata osób niewidomych, niesłyszących czy niesprawnych ruchowo.

Dzieci rysowały stopami, poznawały język Braille’a oraz język migowy. Pokonywały przeszkody na wózku inwalidzkim. Sięgnęliśmy też do sfery emocji: jak się czujesz, gdy spotykasz osobę niewidomą? Niektórzy odpowiadali: smutno mi i nie wiem jak jej pomóc. Dzieci zdziwione były, że słowa: inwalida i kaleka nie są odpowiednie, by zwracać się do osoby niepełnosprawnej. To był dzień ciekawych doświadczeń i głębokich refleksji.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Chwaszczynie


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2018-12-04 13:34:54)
Informację zmodyfikował(a): Wojciech Kruk (2018-12-19 12:53:57)
Liczba odwiedzin: 500
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij