Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Umowa na realizację projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego" podpisana!

18 czerwca 2018

18 czerwca br. w Olivia Sky Club podpisana została umowa na realizację projektu "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego". Spotkali się tam marszałek Mieczysław Struk i wicemarszałek Ryszard Świlski z przedstawicielami 14 gmin zaangażowanych w projekt.

System Roweru Metropolitalnego jest flagowym i najważniejszym przedsięwzięciem realizowanym w ramach RPO w Województwie Pomorskim. Zakłada stworzenie systemu rowerów miejskich w 14 gminach. To 4080 rowerów, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Sopotu, Tczewa, Pucka, Redy, Rumi, Kartuz, Sierakowic, Somonina, Stężycy, Władysławowa, Żukowa, Pruszcza Gdańskiego.

Wybrany wykonawca, spółka NB Tricity, zbuduje od podstaw system rowerów publicznych wraz z niezbędnym zapleczem technicznym i teleinformatycznym. Mevo oparte będzie o rowery 4 generacji wyposażone w moduły GPS i GSM. Wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia otrzyma 40 272 906 zł.
Będzie to najnowocześniejszy system w Polsce i Europie. Zgodnie z założeniami przetargu pierwsze rowery (30% systemu) pojawią się za pięć miesięcy. Całość systemu roweru miejskiego uruchomiona zostanie do 1 marca 2019 r.

Wypożyczanie roweru odbywać się będzie  intuicyjnie – za pomocą aplikacji mobilnej w smartfonie. W systemie abonamentowym opłata miesięczna nie będzie mogła przekroczyć 10 zł, koszt abonamentu rocznego to nie więcej niż 100 zł. Rower będzie można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji postoju.

Rower Metropolitalny jest przykładem współpracy metropolitalnej, dzięki której powstanie jednolity i zintegrowany środek transportu publicznego. To również przykład działania mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji terytorialnych, jako źródła innowacji i rozwoju metropolii.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020. Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 218 259 zł.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-18 14:07:06)
Informację zmodyfikował(a): Beata Bujnowska-Kowalska (2018-06-18 14:10:51)
Liczba odwiedzin: 718
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij