Narzędzia
Menu lewe
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Informacje dla mieszkańców
- Aktualności
UKS JUDO LION na Same Judo Cup 2026
W miniony weekend - 9-10 maja reprezentanci klubu UKS JUDO LION wzięli udział w jednym z największych i najmocniej obsadzonych turniejów w tej części Europy – Same Judo Cup 2026 w Warszawie.
To było prawdziwe święto sportu, ale też ogromne wyzwanie kondycyjne i techniczne. Skala turnieju była imponująca - 2000 zawodników na listach startowych, reprezentanci aż 23 krajów, 2 dni zaciętej rywalizacji na najwyższym poziomie.
Klub reprezentowało 27 zawodników:
Antoni Wierzchowski, Dominika Bejer, Jan Pospieszny, Zosia Wierzchowska, Franciszek Zbrzyzny, Urszula Pospieszna, Alan Reclaf, Julia Zbrzyzna, Jakub Głębowski, Makaria Mendak, Ignacy Kowalski, Wiktoria Choruży, Nataniel Miotke, Julia Micał, Marek Orski, Zuzanna Skrzypkowska, Ignacy Jaworski, Łucja Dunst, Bruno Lademann, Elżbieta Toporek, Bartosz Robak, Marcelina Wypych, Jan Dunst, Artur Micał, Jan Plichta, Bartosz Pindel, Antoni Krakowka.
Zawodnicy wrócili z turnieju z aż 8 medalami oraz wieloma punktowanymi miejscami!
Mistrzami turnieju zostali: Makaria Mendak, Elżbieta Toporek, Julia Zbrzyzna
Srebrny medal otrzymał: Marek Orski
Brązowe medale zdobyli: Antoni Wierzchowski, Wiktoria Choruży, Julia Micał, Zosia Wierzchowska
Punktowane miejsca wywalczyli również: Jan Pospieszny – 5 miejsce, Ignacy Jaworski – 5 miejsce, Franciszek Zbrzyzny – 5 miejsce, Marcelina Wypych – 5 miejsce, Jakub Głębowski – 7 miejsce, Nataniel Miotke – 7 miejsce
Gratulujemy wszystkim startującym odwagi i determinacji! Wyjazd na tak prestiżowe zawody to kolejny ważny krok w Waszym sportowym rozwoju.
Foto: UKS JUDO LION

















