Oficjalny portal Urzędy Gminy w Żukowie

Gmina Żukowo

Menu główne


Narzędzia

Inwestycje

Powiększ tekst Zmniejsz tekst ‹‹ powrót Drukuj

Szkoła w Chwaszczynie już po termomodernizacji

28 grudnia 2018

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie! Budynek jest teraz przede wszystkim cieplejszy, ale też bardziej estetyczny.

W ramach prac wykonane zostało kompleksowe docieplenie ścian. Wymieniono niektóre okna i drzwi. Zmodernizowano także instalacje grzewcze, zamontowano ekologiczne źródła ciepła oraz zmodernizowano oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne na źródła światła LED.

Wykonano także instalację solarną na dachu budynku szkoły, przyłącze instalacji gazowej, a także 26 gruntowych kolektorów pionowych sond geotermalnych. Prace wykonała firma RenCraft Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Warto również podkreślić, że wkrótce rozpoczną się pracę związane z termomodernizacją innej placówki oświatowej w gminie Żukowo – Szkoły Podstawowej w Pępowie. Tu prace potrwają do końca kwietnia, a więcej na temat przeczytać można tutaj: https://www.zukowo.pl/Zielone_swiatlo_dla_termomodernizacji_szkoly_w_Pepowie,27,5249

Wartość zadania, w skład którego wchodzi modernizacja czterech szkół (Skrzeszewo, Pępowo, Leźno i Chwaszczyno), wynosi ok 6,3 mln zł. Z tego prawie 2,7 mln zł pochodzi z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Piotr Lewna (2019-01-03 14:28:07)
Liczba odwiedzin: 1115
Eksportuj do PDF
Eksportuj do XML
Do góryDziennik Ustaw - przejście na stronę http://dziennikustaw.gov.pl/Monitor Polski - przejście na stronę http://www.monitorpolski.gov.pl/ePUAP - przejście na stronę https://epuap.gov.plUrząd Komunikacji Elektronicznej - przejście na stronę http://www.uke.gov.pl/Program 500+ - przejście na stronę http://www.gops.zukowo.plOSP Żukowo

Stopka

design by fast4net

Przejdź do: Facebook
Zamknij